کد خبر 51158

شرکت والمارت اعلام کرد به دلیل وضع تعرفه بر واردات کالاهای چینی و همچنین وابستگی بخشی از محصولات این شرکت به این کالاها قیمت بخشی از اجناس خود را از فردا گران‌تر خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان ان، شرکت والمارت بزرگترین شرکت خرده‌فروشی آمریکا اعلام کرد فردا پنج‌شنبه برخی از محصولات خود را به دلیل وضع تعرفه بر کالاهای چینی گران‌تر خواهد کرد.

«برت بیگز» مدیر ارشد مالی والمارت بعد از انتشار صورت‌های مالی سه‌ماهه اول خود به خبرنگاران گفت : «ما همه تلاش خود را می‌کنیم تا قیمت محصولات را پایین نگه داریم. این هویت ماست. با این حال افزایش تعرفه منجر به گران‌تر شدن محصولات خواهد شد».

«بیگز» اعلام نکرد کدام محصولات این شرکت گران خواهند شد. والمارت ارتباط کمتری با چین نسبت به بقیه شرکت‌های خرده‌فروشی دارد و بیشتر مواد اولیه خود از جمله مواد غذایی را از خود آمریکا به ویژه آمریکای جنوبی تأمین می‌کند.

طبق گفته‌ی «مایکل لیزر» تحلیل‌گر شرکت UBS،  والمارت هنوز هم 26 درصد محصولات خود را از چین وارد می‌کند و این در حالی است که شرکت‌های دیگر خرده‌فروشی از جمله فروشندگان کالاهای ورزشی، قطعات خودرو و مبلمان وابستگی بیسار بیشتری به محصولات چینی دارند.

هفته گذشته دونالد ترامپ تعرفه بر 200 میلیارد دلار از کالاهای چینی را از 10 درصد به 25 درصد افزایش داد که بیشتر آنها مربوط به کالاهایی از قبیل مواد صنعتی، چمدان، کلاه و انواع دستکش‌ها بود.

در نامه‌ای که برخی از خرده‌فروشان بزرگ ایالات متحده به ترامپ نوشته بودند گفتند زنجیره عرضه‌ی آنها وابستگی زیادی به چین دارد. چین در حدود 41 درصد لباس، 72 درصد کفش و 84 درصد اجناس سفر را در سال 2017 به ایالات متحده صادر کرده است. برخی دیگر از خرده‌فروشان همچنین اعلام کرده‌اند که وضع تعرفه‌ها بر تجارت آنها ضربه می‌زند.

روز چهارشنبه شرکت «مکیز» اعلام کرد که محصولات خود را به دلیل وضع تعرفه بر کالاهای چینی بالاتر خواهد برد.

صورت‌های مالی منتشر شده توسط والمارت برای سه ماهه اول سال 2019 نشان می‌دهد که این شرکت افزایش فروشی معادل 3.4 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل داشته که چهارمین فصل متوالی فروش بیش از 3 درصد این شرکت محسوب می‌شود.

«بیگز» اعلام کرد یکی از دلایل فروش خوب شرکت قرار گرفتن اقتصاد آمریکا در یک وضعیت مطلوب در زمان دونالد ترامپ است.

همچنین میزان فروش آنلاین والمارت در سه ماهه اول سال 37 درصد افزایش یافته است که نسبت به سال قبل که 40 درصد بود کمی دچار کاهش شده است.

 

ارسال نظر

تازه ها