کد خبر 51074

یک دیپلمات ونزوئلایی اعلام کرد، رئیس جمهور این کشور قصد دارد در ماه اکتبر در نشست سران عدم تعهد در باکو شرکت کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  یک دیپلمات ونزوئلایی اعلام کرد، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور این کشور در نشست سران عدم تعهد که در ماه اکتبر (مهرماه) در باکو برگزار خواهد شد، شرکت می‌کند.

از سوی دیگر «طارق العصامی» معاون رئیس جمهور ونزوئلا نیز روز 23 مه (2 خرداد) به مسکو سفر می‌کند تا با مقامات این کشور درباره آخرین تحولات ونزوئلا رایزنی کند.

ونزوئلا طی روزهای اخیر شاهد تحولات جدیدی بوده است. سه روز پیش رویترز از برگزاری‌ گفت‌وگوهایی بین دولت ونزوئلا و مخالفان در نروژ خبر داد و «خورخه والرو» سفیر ونزوئلا در مقر اروپایی سازمان ملل متحد نیز در گفت‌وگو با خبرنگاران در ژنو این خبر را تأیید کرده است.

رئیس‌جمهور ونزوئلا درباره مذاکرات مذکور گفت: به دنبال دستورکاری مسالمت‌آمیز برای مذاکره با مخالفان دولت هستیم.

از ماه ژانویه سال جاری میلادی که «خوان گوایدو» خود را رئیس‌‌ جمهور ونزوئلا نامید، این کشور با آشوب سیاسی مواجه شد. آمریکا و تعدادی از کشورهای اروپایی از جمله هواداران این رئیس‌جمهور خودخوانده هستند.

آمریکا مدت‌هاست به جهت تغییر نظام در این کشور فشارهایی را به ونزوئلا و مردم آن وارد کرده و حتی مقام‌های ارشد کاخ سفید تهدید به حمله نظامی کرده‌اند. 

این اقدام‌های مداخله جویانه آمریکا و متحدان غربی‌اش با مخالفت ایران، روسیه، چین،کوبا، بولیوی، ترکیه و برخی کشورهای دیگر مواجه شده است./ فارس

 

 

ارسال نظر

تازه ها