کد خبر 50813

سهامداران از شرکت «لیفت» به دلیل بالا نشان دادن دروغین قیمت سهم شرکت در زمان عرضه اولیه که زیان زیادی را متوجه آنها کرده است در دادگاه سان فرانسیسکو شکایت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، سهامداران از شرکت لیفت در هنگام عرضه اولیه شرکت در ماه مارس شکایت کردند.

سهامداران در دادخواست خود اعضای هیئت مدیره این شرکت و همچنین پذیره‌نویسان بانکی این شرکت را متهم کردند که سهامداران این شرکت را درباره جایگاه این شرکت در حمل و نقل آنلاین مسافر، امنیت دوچرخه و موضوعات مربوط به کار در این شرکت فریب داده‌اند.

این دادخواست توسط سهامداران به دادگاه فدرال سان‌فرانسیسکو ارائه شد و ادعا کرده‌اند که بیانیه دروغ و منحرف‌کننده شرکت «لیفت» قیمت سهم این شرکت را به طور غیرواقعی بالا برده و سهامداران در این راستا پول زیادی را از دست داده‌اند.

گفتنی است که از زمان عرضه اولیه شرکت «لیفت» 30 درصد ارزش بازار این شرکت کاهش یافته است و ضرر و زیان زیادی را متوجه سهامداران کرده است.

یک هفته پیش شرکت «اوبر» که از رقبای شرکت لیفت در حوزه حمل و نقل انلاین مسافر محسوب می‌شود به قیمت 82 میلیارد دلار عرضه اولیه شد و تحلیل گران بر این باورند که قیمت سهم این شرکت به شدت کاهش خواهد یافت. ارزش این شرکت حدود چند ماه پیش قرار بود با 120 میلیارد دلار عرضه اولیه شود اما ارزش بازار این شرکت کاهش یافت. 

 

ارسال نظر

تازه ها