کد خبر 50723

سفارت آمریکا در اندونزی به اتباعش قبل از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور هشدارهای امنیتی برای اتباعش صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  سفارت آمریکا در «جاکارتا» پایتخت اندونزی قبل از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور در روز چهارشنبه 22 مه (یکم خرداد)، هشدارهای امنیتی برای اتباعش  صادر کرد.

خبرگزاری «رویترز» شنبه در این زمینه گزارش داد که سفارت آمریکا در اندونزی به شهروندان خود توصیه کرده که با توجه به احتمال برپایی تظاهرات بزرگ در جاکارتا و شهرهای دیگر از جمله «سورابایا» در شرق و «جاوا» و «مدان» در سوماترای شمالی، از تردد در این مکان‌ها خودداری کنند.

این در حالی است که مقام‌های اندونزی گفته‌اند تدابیر امنیتی را پیش از 22 ماه مه افزایش می‌دهند. در این تاریخ نتایج رسمی انتخابات ریاست جمهوری که ماه گذشته برگزار شد، اعلام می‌شود.

«محمد اقبال» سخنگوی پلیس اندونزی نیز روز جمعه به خبرنگاران گفت که پلیس در این ماه 29 مظنون به ارتباط با گروه (JAD) بزرگترین گروه مرتبط با داعش را دستگیر کرده و  دست‌کم پنج بمب خانگی در نقاط مختلف جاوا و شمال سولاوسی را کشف و ضبط کرده است.

پلیس اندونزی همچنین فاش کرد که برخی مظنونان نحوه استفاده از شبکه «وای فای» به عنوان شیوه جدید انفجارهای انتحاری را فرا گرفتند.

 


تظاهرات ضد آمریکایی، صهیونیستی در اندونزی

 

در اندونزی به طور غالب «جو ضد آمریکایی» حکمفرماست و مردم این کشور  به مناسبت‌های مختلف از جمله دفاع از مردم مظلوم فلسطین و در اعتراض به رژیم صهیونیستی  علیه «آمریکا» یا  «رژیم صهیونیستی»  تظاهرات می‌کنند.

 


انتخابات در اندونزی

 

بر اساس این گزارش، بیست و هشتم فروردین ماه، انتخابات ریاست‌جمهوری در اندونزی به‌عنوان بزرگترین انتخابات در جهان که رئیس‌جمهور با رای مستقیم مردم انتخاب می‌شود، به پایان رسید و طبق نتایج غیررسمی، «جوکو ویدودو» رئیس‌جمهور کنونی توانسته «پرابووو سوبیانتو» را شکست دهد.

انتخابات هفدهم آوریل (۲۸ فروردین) اندونزی به دلیل وسعت و گستردگی آن در سه منطقه زمانی برگزار شد و برای اولین بار، همزمان انتخابات ریاست جمهوری، پارلمانی و انتخابات محلی برگزار شد.

تلفات گسترده مجریان انتخابات سبب شده که دولت این کشور با فشارها و انتقادهای احزاب اپوزیسیون مواجه شود. 

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها