کد خبر 50482

رئیس‌جمهور آمریکا در نظر دارد اجرای تعرفه‌های خودرو را برای شش ماه به تعویق بیاندازد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در نظر دارد اجرای تعرفه‌های خودرو را برای شش ماه به تعویق بیاندازد تا در این مدت ۱۸۰ روزه ضمن مذاکره برای جلوگیری از بروز اختلافات بیشتر در تجارت جهانی، تصمیم صحیحی در خصوص تعرفه‌های خودرو اتخاذ کند.

پیشتر نیز رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده بود قصد دارد تصمیم برای اعمال تعرفه‌های فولاد بر واردات خودرو را به تعویق بیاندازد.

قرار بود از روز شنبه ۱۸ مه، تعرفه‌های واردات بر خودرو در آمریکا اجرایی شود و ترامپ درباره اعمال تعرفه ۲۵ درصدی بر واردات خودرو و قطعات آن تصمیم گیری کند. این در حالی است که یک مقام دولت آمریکا و دو مقام اروپایی در گفتگو با شبکه سی ان بی سی اعلام کردند که اجرای تعرفه‌های واردات بر خودرو تا شش ماه دیگر به تعویق می‌افتد.

بسیاری از کارشناسان امور اقتصادی و تجاری بر این باور هستند که اجرای تعرفه‌های واردات خودور به تنش‌های جدید در عرصه تجارت جهانی منجر خواهد شد. به همین سبب، دولت آمریکا در نظر دارد به منظور جلوگیری از این بحران که در وهله اول صنعت خودروی این کشور را هدف قرار می‌دهد، اجرای این تعرفه‌ها را برای مدتی به تعویق بیاندازد.

کره جنوبی و ژاپن بزرگترین صادرکنندگان خودرو به آمریکا هستند که در صورت اجرای تعرفه‌های خودرو احتمال کاهش صادرات آن‌ها و افزایش بهای خودرو در آمریکا وجود دارد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها