کد خبر 50426

تعدادی از محافظه‌کاران با نفوذ گفته‌اند که در جلسه پارلمان طرح ترزا می را رد می‌کنند چرا که برای اتحاد بریتانیا بسیار خطرناک است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، یکی از اعضای پارلمان بریتانیا به رویترز گفته است، اکثریت گروه تحقیقات اروپایی که شامل تعداد زیادی از اعضای حزب حاکم محافظه‌کار هستند قصد دارند که علیه طرح بریگزیت ترزا می رأی دهند.  

«اون پترسون» وزر پیشین گفته است که نگرانی وی این است «ترزا می» همچنان در طرح خود بریتانیا را تحت قوانین اتحادیه اروپا قرار دهد. حزب یونیونیست دموکراتیک بریتانیا که با حزب «می» ائتلاف دارد نگران این است که ایرلند شمالی بیشتر به اروپا نزدیک شود تا بریتانیا.

«پترسون» به کمپانی بی بی سی گفته است » متأسفانه ما این طرح را رد می‌کنیم  چرا که ماهوی ضروری توافق جدایی را تغییر نمی‌دهد. برای ما قابل پذیرش نیست که همچنان قوانین اتحادیه اروپا و 27 کشور بر ما حکمرانی کنند».

وی همچنین گفته است این طرح به صورت بالقوه بریتانیا را پاره پاره می‌کند  و هویت‌های جدیدی ایجاد می‌کند، به این معنا که اسکاتلند نیز ممکن است در اتحادیه بماند و این برای اتحاد بریتانیا بسیار خطرناک است.

 

ارسال نظر

تازه ها