کد خبر 50355

با اعلام برخی از اعضای کنگره آمریکا

برخی از اعضای کنگره آمریکا اعلام کرده‌اند که رئیس جمهور ایالات متحده درباره تنش کنونی با ایران در خاورمیانه اطلاعات کافی به آنها نمی‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، اعضای کنگره آمریکا روز سه‌شنبه اظهار شکایت کرده‌اند که دونالد ترامپ اطلاعات کافی را به اعضای کنگره درباره تنش با ایران ارائه نداده است و برخی از جمهوری‌خواهان گفته اند که ما در تاریکی به سر می‌بریم.

رویترز نوشته است بعد از اینکه ترامپ تصمیم گرفت که معافیت کشورهای واردکننده نفت از ایران را تمدید نکند تنش بین این دو کشور افزایش یافته است و به همین دلیل نیروهای آمریکایی تحت عنوان چیزی که خودشان «تهدیدهای ایران» می نامند به خلیج فارس اعزام شدند.  

برخی از جمهوری‌خواهان نزدیک ترامپ نیز گفته‌اند که آنها تمایل دارند در مورد تهدیدها و تصمیمات دولت جلسات پرسش و پاسخ برگزار کنند چرا که در دوران اوباما کنگره درباره موضوعات مهم امنیت ملی رهنمودهای لازم را ارائه می‌داد.

برخی از دموکرات‌ها نیز گفته‌اند که در این باره با مقامات رسمی دولتی جلسات استماع عمومی برگزار خواهند کرد.

دونالد ترامپ گزارش نیویورک تایمز را که نوشته بود آمریکا دارای یک برنامه نظامی است و 120 هزار نیروی نظامی را به خاورمیانه فرستاده است، رد کرد.

به عنوان مثال «لیندسی گراهام» از جمهوری‌خواهان نزدیک به ترامپ گفته است »فکر می‌کنم همه ما اکنون در تاریکی کامل به سر می‌بریم.

ناسی پلوسی رهبر دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا درخواست کرده که با مقامات دولت ترامپ جلسات پرسش و پاسخ برگزار شود اما یک مقام دولتی گفته است که دولت هنوز با این درخواست موافقت نکرده است.

به نظر می‌رسد که کنگره از بسیاری از تصمیمات ترامپ در خاورمیانه اطلاعات کافی را در اختیار ندارد و از طرف دیگر دیگر نیز حکومت ترامپ قصد ندارد که در مواردی که مربوطبه امنیت ملی باشد اطلاعاتی را با اعضای کنگره در میان بگذارد.

ارسال نظر

تازه ها