کد خبر 50200

به دنبال افزایش تنش تجاری بین آمریکا و چین و نگرانی از افزایش بدبینی نسبت به چشم انداز اقتصاد جهانی بازارهای بورس اروپا همگی کاهش یافتند .

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به دنبال افزایش تنش تجاری بین آمریکا و چین و همچنین افزایش بدینی ها نسبت به اقتصاد جهانی شاخص های سهام در جهان تحت تأثیر قرار گرفتند.

امروز نیز شاخص های سهام در اروپا کاهش پیدا کردند و این در حالی است که اروپا در روزهای آینده احتمالا باید منتظر اعمال تعرفه بر صنعت خودرو از جانب دولت ایالات متحده باشد.

امروز همچنین در نتیجه بازگشت جنگ تجاری و نگرانی از تلافی تعرفه‌ها توسط دولت چین شاخص‌های سهام کشورهای آسیا – پاسیفیک نیز روندی نزولی طی کردند.

شاخص «دکس» آلمان امروز نزدیک به 1 درصد کاهش یافت و این در حالی است که شاخص «فوتسی» لندن نیز نزدیک به 0/2 درصد یک روز کاهشی را تجربه کرد.

از طرف دیگر شاخص «کک» فرانسه نیز که میانگین 40 شرکت بزرگ بورس فرانسه را اندازه گیری می‌کند تا 0/7 درصد افت کرد و شاخص «فوتسی ام آی بی» ایتالیا نیز کمی بیشتر از «کک» و به میزان 0/8 درصد سقوط کرد.

در اسپانیا نیز شاخص «آیبکس» که میانگین 35 شرکت بزرگ اسپانیا را اندازه گیری می‌کند و روند آنها را نشان می‌دهد حدود 0/6 درصد کاهش یافت.

به صورت تاریخی شاخص «دکس» آلمان که بزرگترین شاخص بورس اروپا نیز محسوب می شود در ژانویه 2018 به 13559 واحد رسید که بیشترین مقدار این شاخص در تاریخ بود و پایین‌ترین میزان آن نیز در سال 1974 اتفاق افتاد که به 372 واحد رسید.

 

ارسال نظر

تازه ها