کد خبر 50172

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای صحبت درباره معامله قرن، تصمیم دارد با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در تاجیکستان دیدار کند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، به نقل از سایت النشره، ریاض المالکی، وزیر خارجه فلسطین ابراز امیدواری کرد که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در پانزدهم ژوئن (۲۵ خردادماه) در دوشنبه، پایتخت تاجیکستان با یکدیگر دیدار کنند. قرار است پایتخت تاجیکستان میزبان دیدار سران کنفرانس ارتباطات و اعتمادسازی‌ در آسیا باشد.

المالکی در ادامه افزود: طبق اطلاعات ما، پوتین قصد دارد در این کنفرانس شرکت کند. محمود عباس نیز در این نشست شرکت خواهد کرد و ما برای دیدار این دو مقام در حاشیه این کنفرانس تلاش می‌کنیم.

وی بر اهمیت مخالفت لاوروف با معامله قرن تاکید و اعلام کرد: رام‌الله فرصتی را برای ازسرگیری مذاکرات با اسرائیل در آینده‌ای نزدیک نمی‌بیند. ما از هر پیشنهادی برای مذاکرات استقبال می‌کنیم و شروطی را در این زمینه وضع نمی‌کنیم. امکانی برای برگزاری کنفرانس صلح خاورمیانه در آینده وجود دارد.

دو هفته پیش وزیر خارجه روسیه تاکید کرد، اگر طرح آمریکایی موسوم به "معامله قرن" با توافقنامه‌های متعدد سابق تناقض داشته باشد، مسکو بر مخالفت با این معامله مصمم است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها