کد خبر 50149

با اعلام مشاور اقتصادی ترامپ

لری کادلو مشاور اقتصادی ترامپ دیروز اعلام کرد ترامپ احتمالا ماه آینده در اجلاس «جی 20» در در ژاپن با شی جینپینگ دیدار می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان ان، لری کادلو مشاور اقتصادی ترامپ روز یکشنبه اعلام کرد که «به احتمال بسیار قوی» دونالد ترامپ ماه آینده در اجلاس «جی 20» در ژاپن با «شی‌جینپینگ» رئیس جمهور چین دیدار و گفتگو می‌کند.

کادلو همچنین اعلام کرد ترامپ انتظار دارد که چین تعرفه‌های اعمال شده از جانب آمریکا را تلافی کند و نشان داده است که این کار را انجام خواهد داد.

است که این کار را انجام خواهد داد.

کادلو به کریس والاس مجری شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت «ما خوب پیش می‌رفیتم و مذاکرات سازنده‌ای داشتیم و هنوز هم داریم اما مشکل اینجا بود که هفته گذشته در پکن چین از مواضع خود عقب نشینی کرد».

مشاور اقتصادی ترامپ در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا چین این تعرفه ها را تلافی خواهد کرد یا نه گفت «من فکر می کنم آنها این کار را انجام می‌دهند».

هفته گذشته دونالد ترامپ اعلام کرد که تعرفه 10 درصد بر 200 میلیارد دلار کالاهای وارداتی چین را به 25 درصد افزایش داده است.

این مقام ارشد کاخ سفید همچنین گفته است احتمالا امروز یا فردا مشخص می‌شود که آیا چین تعرفه بر کالاهای آمنریکایی اعمال خواهد کرد یا نه».

 

ارسال نظر

تازه ها