کد خبر 50130

وزیر امور خارجه ایالات متحده از پایگاه اندروز در نزدیکی واشنگتن به سمت بروکسل مقر اتحادیه اروپا پرواز کرد تا با مقامات اتحادیه درباره ایران دیدار و گفتگو کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، وزر امور خارجه ایالات متحده برای مذاکره درباره ایران راهی بروکسل مقر اتحادیه اروپا شد.

پمپئو در این دیدار قصد دارد که با شماری از مقامات اتحادیه اروپا دیدار و گفتگو کند.

رویترز خبر داده است که وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه نیز در بندر سوچی با ولادیمیر پوتین و سرگی لاوروف دیدار و گفتگو خواهد کرد و احتمالا یکی از موارد گفتگوی وی ایران خواهد بود.

هفته گذشته مقامات اتحادیه اروپا اعلام کردند که خواهان حفظ توافق هسته‌ای با ایران هستند و اولتیماتوم ایران درباره این توافق را نمی‌پذیرند.

یک مقام ارشد رسمی دولت آمریکا گفته است پمپئو در اولین سفر خود به روسیه به عنوان وزیر امور خارجه احتمالا درباره رویکردهای تهاجمی و بی‌ثبات‌کننده روسیه در سراسر جهان با پوتین و لاوروف گفتگو خواهد کرد.

این مقام رسمی کاخ سفید همچنین به رویترز گفته است وزیر خارجه ایالات متحده نگرانی های کشورش را در مورد مداخله روسیه در ونزوئلا و سوریه و همچنین نقض پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌مدت و نیز تلاش‌های روسیه برای مداخله در انتخابات 2020 آمریکا با پوتین و لاوروف در میان خواهد گذاشت.

دونالد ترامپ روز سوم می با ولادیمیر پوتین تماس تلفنی داشت و در مورد یک پیمان جدیدی هسته‌ای که چین را هم در بر بگیرد سخن گفت و خواهان ایجاد یک پیمان بزرگ هسته‌ای بین سه قدرت بزرگ هسته‌ای دنیا شد.

ارسال نظر

تازه ها