کد خبر 50088

سهام شرکت اوبر یک روز بعد از عرضه اولیه روندی نزولی طی کرد به طوری که 7 درصد از ارزش این شرکت تنها در طول یک روز از بین رفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان ان، سهام شرکت اوبر در اولین روز معاملاتی خود بعد از عرضه اولیه در بورس نیویورک روز جمعه 10 می 2019 حدود 7 درصد سقوط کرد.

هر سهم این شرکت با قیمت 42 دلار باز شد  و این در حالی است که در زمان عرضه اولیه قیمت هر سهم ان 45 دلار بود و روز خود را با 41.57 دلار به پایان رساند که حکایت از سقوط 7 درصدی سهام این شرکت در اولین روز معاملاتی خود بعد از عرضه اولیه داشت.

Capture1

طبق اطلاعاتی که سی ان ان از «رنسانس کاپیتال» بیرون کشیده است در 5 سال گذشته تنها 10 درصد شرکت تکنولوژی‌محور روز اول بعد از عرضه اولیه خود را با رنگ قرمز شروع کرده‌اند.

«لیفت» که مهمترین رقیب «اوبر» در ایالات متحده به شمار می‌رود،  بعد از عرضه اولیه خود در انتهای ماه مارس روندی نزولی داشته است به طوری که از زمان عرضه اولیه تاکنون 25 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

این شرکت در دومین روز بعد از عرضه اولیه خود روندی نزولی را پی گرفت و تاکنون نیز این روند نزولی ادامه داشته است.

شرکت «اوبر» چند روز پیش با 82 میلیارد دلار کشف قیمت شد که بزرگترین شرکت آنلاین حمل و نقل مسافر در جهان به شمار می‌رود و رئیس آن آقای دارا خسروشاهی یک آمریکایی -  ایرانی تبار است.

 

ارسال نظر

تازه ها