کد خبر 50055

در انتخابات لیتوانی که از صبح امروز آغاز شده بود تا این لحظه سیمونیته با 26 درصد رای اول و نائوسدا با 24 درصد رای دوم شده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد،  رای‌دهندگان در لیتوانی از صبح امروز برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پای صندوقهای رای رفته اند.

از جمله چهره های مطرحی که در این انتخابات برای ریاست جمهوری کاندیدا شده اند عبارتند از: ناگلیس پوتیکیس، رهبر "حزب مرکز"، گیتاناس نائوسدا، یک اقتصاددان، والنتیناس مازورونیس، نماینده پارلمان اروپا و وزیر سابق محیط زیست، اینگرید سیمونیته، وزیر سابق دارایی، ویتنیس آندریوکایتیس، کمیسیونر اروپای لیتوانی، سائولیوس اسکورنلیس، نخست وزیر لیتوانی و میندائوگاس پویدوکاس، قانونگذار پارلمان این کشور.

تا کنون بر طبق نظرسنجی ها سیمونیته با ۲۶.۲ درصد آرای پیشتاز بوده است و نائوسدا با ۲۴.۶ درصد رای در جایگاه دوم قرار گرفته و سپس اسکورنلیسبا ۱۶.۶ درصد رای، در جایگاه سوم قرار می‌گیرد.

در صورتی که در دور اول انتخابات ریاست جمهوری لیتوانی هیچ کاندیدای نتواند اکثریت مطلق آرا را به دست بیاورد، این انتخابات به دور دوم کشیده شده و دور دوم این انتخابات برای ۲۶ مه برنامه‌ریزی شده است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها