کد خبر 50027

تعدادی مرد مسلح که با موتور در حال تردد در خیابان بودند برای نشان دادن اعتراض علیه زنان، مینا منگل مشاور پارلمان افغانستان را به قتل رساندند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اقدام از سوی مردان مسلح نمایانگر وجود تهدیدها علیه زنان است و باعث شده تا جامعه بین‌الملل به آن واکنش نشان دهد.

مینا منگال که برای ایستگاه تلویزیونی آریانای افغانستان گزارش می‌داد توسط دو مرد مسلح ناشناس سوار بر موتور سیکلت نزدیک محل سکونتش در شرق کابل کشته شد.

پلیس کابل گفته که وی قرار بود به محل کارش در کمیسیون امور فرهنگی پارلمان افغانستان برود که به ضرب گلوله مردان ناشناس کشته شد.

هنوز هیچ انگیزه‌ای برای این قتل اعلام نشده اما یکی دیگر از مقام‌های پلیس کابل گفته که علت این تیراندازی ممکن است درگیری‌های خانوادگی بوده باشد.

این قتل در بحبوحه تمرکز شدید بر حقوق زنان پیش از خروج احتمالی نیروهای خارجی از افغانستان و احتمال بازگشت اقدامات سختگیرانه طالبان رخ داده است.

زلما خاروطی، یک خبرنگار زن افغان در فیسبوک خود نوشت: در کشوری که زندگی من به عنوان خبرنگار در خطر است، من از دولت می‌خواهم تا نه تنها به کار ما اهمیت دهد بلکه بر چگونگی حفاظت از ما نیز تمرکز کند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها