کد خبر 49980

جلیقه زردها که هر هفته شنبه‌ها در اعتراض به سیاست‌های ماکرون راهی خیابان می شوند هفته 26 ام خود را نیز در اعتراض به ماکرون آغاز کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، هفته 26 ام اعتراضات جلیقه زردها در اعتراض به سیاست‌های ماکرون از سر گرفته شد و این در حالی است که هوای امروز در سراسر فرانسه بارانی است. 

اکنون 26 هفته است که جلیقه زردها در اعتراض به سیاست‌های ماکرون به خیابان ها می ریزند. 

این تظاهرات ابتدا در اعتراض به سیاست‌های سوخت آغاز شد و به تدریج گسترش پیدا کرد و خواسته های دیگری را نیز در برابر گرفت. 

امانوئل ماکرون در یک یا دو نوبت تلاش کرد با انجام اصلاحاتی در قوانین خود جلیقه زردها را آرام کند اما آنها باز هم به خیابان ریختند و به اعتراضات خود ادامه دادند. 

بسیاری از روشنفکران در فرانسه از اعتراضات جلیقه زردها حمایت کردند و با آن همدلی نشان دادند. کسانی از قبیل آلن بدیو، تونی نگری، دیوید گرابر، ژان لوک گدار، اتین بالیبار و بسیاری کسان دیگر به تمجید از اعتراضات در فرانسه پرداختند. 

جنبش جلیقه زردها در مقطعی به برخی دیگر از کشورهخا از جمله بلژیک، هلند، آلمان و .. نیز سرایت کردند و حتی الهام بخش برخی اعتراضات در کشورهای خاورمیانه از جمله رژیم صهیونیستی و اردن و لبنان نیز شد. 

دولت فرانسه برای مقابله با این اعتراضات به صورت وسیعی از نیروی پلیس استفاده کرد و در برخی تظارهات ها از سلاح‌هایی برای متفرق کردند تظاهرکنندگان استفاده کرد که استفاده از انها ممنوع بود. 

بسیاری از کسانی که این تظاهرات را از نزدیک دیده‌اند از خشونت بیش از اندازه پلیس برای مقابله با تظاهرکنندگان خبر داده اند. 

ارسال نظر

تازه ها