کد خبر 49978

رئیس کمیته 1922 پارلمان

رئیس کمیته 1922 که گروهی متشکل از اعضای با نفوذ محافظه‌کاران است از ترزا می خواست هفته آینده در زمان ملاقات با این گروه تاریخ استعفای خود را مشخص کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، رئیس کمیته 1922 که کمیته‌ای متشکل اعضای بانفوذ محافظه‌کاران است گفته است که «ترزا می» هفته آینده باید تاریخ استعفای خود را مشخص کند.

هفته آینده قرار است نخست‌وزیر بریتانیا با گروه بانفوذ کمیته 1922 ملاقات کند تا درباره آینده سیاسی خود صحبت کند.

«گراهام برادی» که ریاست این گروه را برعهده دارد گفته است در صورتی که «ترزا می» تاریخ پایان دوره خود را اعلام نکند عجیب خواهد بود.

«ترزا می» که وارث اوضاع آشفته سیاسی بعد از رفراندوم 2016 برای جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپاست قول داده است در صورتی که قانون‌گذاران بریتانیا از توافق وی با بروکسل حمایت نکنند از سمت خود استعفا خواهد کرد.

نخست وزیر بریتانیا تاکنون سه بار در جلب نظر اعضای پارلمان ناکام بوده چرا که هم حزبی‌های وی خواستار یک توافق جامع‌تر با اتحادیه اروپا برای جدایی بودند و طرح وی را ناقص و مبهم ارزیابی کردند.

حزب کار نیز از طرح ترزا می حمایت نکرد چرا که خواهان یک رفراندوم دیگری در کشور بود تا همچنان در اتحادیه باقی بماند.

اکنون ترزا می قرار است که هفته آینده با این گروه بانفوذ محافظه‌کاران دیدار کند تا درباره سرنوشت خود در کشور صحبت کند و به نتیجه برسد و این در حالی است که رئیس این گروه آقای برادی خاهان استعفای وی است.

 

ارسال نظر

تازه ها