کد خبر 49932

طبق گزارش های منتشر شده توسط خبرگزاری های عربی، دو شهروند بحرینی زیر شکنجه های بازجویان به گناهان خود اقرار کرده و بعد از آن اعدام شده اند، سازمان ملل درباره این موضوع و گرفتن اعتراف از مجرمین به این شکل ابراز نگرانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، سازمان عفو بین‌الملل ضمن ابراز نگرانی درباره اجرای احکام اعدام دو شهروند بحرینی، تأکید کرد که اعترافات از این دو شهروند تحت شکنجه گرفته شده است.

عفو بین‌الملل در صفحه توئیتر خود نوشت: «(این دو شهروند) در یک محاکمه جمعی با حضور ۶۰ متهم محاکمه شده و به اعترافاتی استناد شده که تحت شکنجه از آنها گرفته شده است، آن‌ها شیعه و از وابستگان سه جوانی هستند که در سال ۲۰۱۷ اعدام شدند».

طبق گزارش وبگاه «اللؤلؤه»، دادگاه بحرین ۶ ماه می ۲۰۱۹ اعتراضات ۵۸ زندانی سیاسی را رد کرد. «علی العرب» و «احمد الملالی» از جمله این متهمان هستند که حکم اعدام آنها صادر شده و علاوه بر آن برای ۴۸ نفر دیگر نیز حکم حبس پنج ساله و لغو تابعیت صادر شده است.

مسئولان بحرین این ۵۸ متهم از جمله دو زن را به فرار از زندان، پناه دادن به افراد تحت تعقیب و کمک به فرار تعدادی دیگر متهم کرده‌اند.

به گفته مخالفان در بحرین، از سال ۲۰۱۱ اقدامات محاکم قضایی علیه معترضان داخلی شدت گرفته و دولت آل‌خلیفه صدها نفر را به زندان انداخته و تابعیت آنها را لغو کرده است؛ نهادهای حقوق بشری شمار شهروندان سلب تابعیت شده در بحرین را ۹۹۰ نفر تخمین زده‌اند که فقط ۱۸۰ نفر آنها در سال ۲۰۱۹ سلب تابعیت شدند./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها