کد خبر 49780

وزیر امور خارجه آمریکا تجدید نظر انگلیس بر سر همکاری با شرکت هوآوی چین برای اجرای نسل پنجم شبکه تلفن همراه در این کشور را خواستار شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا تجدید نظر انگلیس بر سر همکاری با شرکت هوآوی چین برای اجرای نسل پنجم شبکه تلفن همراه در این کشور را خواستار شد.

پمپئو در "اندیشکده مرکز مطالعات سیاستگذاری" در لندن، روسیه، چین و ایران را بازیگران رقابت‌های تازه پس از جنگ سرد توصیف کرد و از انگلیس خواست برای مقابله با آنچه که جاه طلبی‌های چین توصیف کرد با آمریکا هماهنگ‌تر باشد.

وزیر خارجه آمریکا که نتوانست خشم خود را از واگذاری برنامه ایجاد نسل پنجم شبکه‌های تلفن همراه به شرکت چینی هوآوی که در آن لندن برخلاف توصیه واشنگتن عمل کرد و درز این خبر هم منجر به اخراج وزیر دفاع شد گفت: «باید این خطر را جدی گرفت که چین حق دسترسی به همه اطلاعات شرکت هوآوی را خواهد داشت.»

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به روابط تاریخی و عمیق لندن واشنگتن بر ضرورت گسترش همکاری و همگرایی‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.

وی رویکرد آمریکا را در قبال برجام بهتر از انگلیس توصیف کرد و در عین حال گفت: «هر دو در کنار هم یک هدف را دنبال می‌کنیم و در یک جبهه قرار داریم و اجازه نخواهیم داد ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد.»

وزیر امور خارجه آمریکا دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور را علاقه‌مند به برقراری روابط بازرگانی ویژه با انگلیس دانست و گفت: «واشنگتن منتظر نتیجه برگزیت است تا در همکاری با انگلیس گام‌های عملی را بردارد.»

پمپئو با حمایت از رژیم صهیونیستی، مخالفت با این رژیم را مقابله با یهودیان دانست و از آنچه که افزایش یهودی ستیزی خواند ابراز تاسف کرد.

همه ساله بزرگترین راهپیمایی روز قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین در اروپا با حضور قشر‌های مختلف مردم از جمله شمار زیادی ازیهودیان مخالف صهیونیست‌ها در لندن برگزار می‌شود و اغلب سران رژیم آمریکا و رژیم صهونیستی با حضور در لندن از این موضوع گلایه می‌کنند و خواهان توقف برگزاری این راهپیمایی می‌شوند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها