کد خبر 49699

شرکت تویوتا پیش بینی کرده است که تا مارس 2020 میزان سود خالص این شرکت 20 درصد افزایش خواهد یافت و درآمد این شرکت تقریبا بدون تغییر خواهد بود و افزایش سود به دلیل کاهش هزینه‌ها خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از فایننشال تایمز، شرکت تویوتا تا مارس 2020 یعنی سال مالی آینده افزایش سود خالص خود را به میزان 20 درصد پیش بینی کرد.  

شرکت تویوتا قصد دارد که میزان کاهش فروش خود در ایالات متحده آمریکا را با کاهش هزینه‌های این شرکت و همچنین افزایش فروش خودرو در چین جبران کند.

تویوتا در تلاش است تا در راستای سرمایه‌گذاری در خودروهای خودکار از افزایش هزینه‌ها در آمریکا و همچنین سایر هزینه‌های این شرکت جلوگیری کند.

«کوجی کوبایاشی» مدیر ارشد مالی شرکت تویوتا اعلام کرد که هدف جاه‌طلبانه این شرکت این است که میزان حاشیه سود عملیاتی خود را در آمریکای شمالی به 8 درصد برساند و این در حالی است که میزان حاشیه سودعملیاتی کنونی تویوتا 1.3 درصد است.

با وجود تغییر استراتژی تویوتا در راستای افزایش سرمایه‌گذاری در اتومبیل‌های خودکار و همچنین افزایش فروش در چین در طی سال جاری اما سهام این شرکت در بازار بورس 1.1 درصد افت کرد. دلیل اصلی افت سهام تویوتا اعلام پیش‌بینی سود این شرکت در سال آینده به میزانی کمتر از انتظارات تحلیل‌گران بود.

گروه خودروسازی تویوتا پیش‌بینی کرده  که تا سال مالی منتهی به مارس 2020 سود خالصی معادل 20 میلیارد دلار تحقق خواهد بخشید که نسبت به سال مالی گذشته این شرکت 20 درصد یعنی معادل 4 میلیارد دلار بیشتر است. این در حالی است که تحلیل‌گران انتظار سود بیشتری معادل تقریبی 21 میلیارد دلار داشتند.

همچنین در پیش‌بینی درآمد تویوتا تا مارس 2020 این شرکت اعلام کرده تغییر زیادی رخ نخواهد داد و تقریبا معادل 30 تریلیون ین ژاپن خواهد بود.

 

ارسال نظر

تازه ها