کد خبر 49692

خبرهای زیادی مبنی بر مخفی کردن میزان دارایی نتانیاهو از دولت و دستگاه قضا منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الأوسط، پس از گذشت چندین ماه اختلاف میان بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و دادستانی کل این رژیم درباره تمایل وی برای جمع آوری کمک‌های مالی از دوستان ثروتمند خود به منظور پرداخت هزینه‌های هنگفت محاکمه‌اش، نتانیاهو اعلام کرد که هزینه محاکمه را از جیب خود پرداخت می‌کند تا بدین واسطه ناگزیر به افشای میزان دارایی و ثروت خود نشود.

طبق این گزارش، نتانیاهو توسط وکلای مدافع خود به دادستانی کل اسرائیل اطلاع داده که افشای میزان ثروت و دارایی خود را نمی‌پذیرد و درخواستش برای کمک مالی از ناتان میلیکوفسکی، پسر عموی خود و افراد ثروتمند دیگر را پس می‌گیرد.

بدین ترتیب نتانیاهو با این کار مانع دیگری را از سر راه خود برداشت که باعث اختلاف با دادستانی اسرائیل شده بود که پیشتر ثروت نتانیاهو را ۵۰ میلیون دلار برآورد کرده بود.

پرونده تحقیق درباره اموال نتانیاهو پس از آن گشوده شد که وی در چند ماه اخیر خواستار حمایت مالی ۳۰۰ هزار دلاری برای پرداخت هزینه‌های محاکمه خود شد. وی پس از این، از پسر عمویش که یک تاجر است درخواست کمک دو میلیون دلاری کرده بود. نتانیاهو مدعی شده بود که هیچگونه روابط تجاری با پسر عمویش ندارد اما بعدها مشخص شد که وی با میلیکوفسکی در یک شرکت تولید فولاد شریک است که در زمینه ساخت کشتی و زیردریایی فعالیت می‌کند.

طبق گزارش الشرق الأوسط، نتانیاهو سهام قابل توجهی را به ارزش حدود ۶۰۰ هزار دلار از شرکت مذکور خریداری کرده و پس از مدتی سهام خود را به مبلغ هنگفتی یعنی ۴.۳ میلیون دلار فروخته است. بنابراین اداره دولتی پول و اوراق قرضه رژیم صهیونیستی تحقیقات خود درباره امور این شرکت را آغاز کرد و نتایج تحقیقات نشان داد که نتانیاهو در سال ۲۰۰۹ و پس از انتخاب به عنوان نخست‌وزیر اسرائیل اظهارات دروغینی را درباره دارایی خود به مقامات مالیاتی ارائه کرده است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها