کد خبر 49677

آمارهای منتشرشده نشان می‌دهد که میزان صادرات چین در سال منتهی به آوریل 2.7 درصد کاهش داشته در حالی که میزان واردات این کشور حکایت از افزایش 4 درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از فایننشال تایمز، میزان صادرات چین در ماه آوریل در حالی افت شدید را تجربه کرد که برعکس میزان واردات این کشور افزایش پیدا کرده است.

صادرات چین در سال منتهی به آوریل 2019 حدود 2.7 درصد سقوط کرد و این در حالی است که میزان صادرات این کشور در ماه مارس 14 درصد افزایش پیدا کرده بود.

پیش‌بینی‌های رویترز حکایت از این داشتند که میزان صادرات چین حدود 2.3 درصد رشد خواهد کرد اما این امر به تحقق نپیوست.

همچنین میزان واردات چین در سال منتهی به آوریل امسال 4 درصد افزایش داشته است در حالی که پیش‌بینی‌ها انتظار کاهش 3.6 درصدی در واردات داشتند. این در حالی است که در ماه گذشته میزان واردات این کشور 7.6 درصد سقوط داشت.

فایننشال تایمز گزارش داده است که جنگ تجاری بین آمریکا و چین که مدت‌ها کاهش یافته بود و امیدها از پایان این جنگ حکایت داشتند اما به یکباره در خلال این هفته ترامپ از اعمال تعرفه 25 درصدی بر 200 میلیارد دلار از کالاهای چینی خبر داد.

قرار است «لیو هه» معاون نخست‌وزیر چین روز پنجشنبه به واشنگتن بیاید تا مذاکرات تجاری دو کشور را در سایه تهدید ترامپ از سر بگیرد در حالی که چین خبر از لغو مذاکرات تجاری با آمریکا داده بود.

 

ارسال نظر

تازه ها