کد خبر 49674

قیمت جهانی طلا همچنان روند افزایشی دارد و در آخرین تغییرات قیمتی دیروز از 1282 دلار در هر اونس به 1286 دلار رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت طلا بعد از اعلام ترامپ مبنی بر اعمال تعرفه بر 200 میلیارد دلار از کالاهای چینی روند افزایشی به خود گرفت به طوری که دیروز از 1282 دلار در هر اونس به 1286 دلار رسید.

طلا همیشه به ریسک های موجود در سطح بین‌الملل واکنش نشان داده و احتمال آغاز جنگ تجاری امریکا و چین نیز فاکتوری است که سال گذشته شدیدا طلا را نیز متأثر کرد.

افزایش قیمت طلا در حالی صورت گرفت که بازارهای سهام در آمریکا و سایر نقاط جهان واکنش منفی به احتمال اعلام مجدد تعرفه‌ها نشان دادند و به موازات آنها سایر بازارها از جمله بازارهای فیزیکی و همچنین اوراق نیز روندی کاهشی به خود گرفتند.

دو روز قبل و در تاریخ 6 می نیز طلا افت و خیز شدیدی را تجربه کرد به طوری که در ابتدای روز از 1282 دلار در هر اونس به 1276 دلار سقوط کرد اما در همان روز خود را بازیابی کرد و دوباره با یک صعود 6 دلاری به 1282 دلار رسید.

آنچه که در آینده قیمت طلا را تعیین می‌کند تصمیمات مهمی است که در راستای مذاکرات تجاری آمریکا و چین گرفته می‌شود و در صورتی که ترامپ در تصمیم خود مبنی بر اعمال تعرفه‌ها مصر باشد احتمالا شاهد افزایش دوباره این فلز گران‌بها در بازارهای جهانی باشیم.

 

ارسال نظر

تازه ها