کد خبر 49643

رئیس کمیسیون اروپا با اشاره به تنش‌های اخیر میان چین و آمریکا اعلام کرد که تداوم تنش‌ها بر سرمایه‌گذاری‌ها در مقابله با تغییرات اقلیمی تاثیر منفی را بر جای خواهد گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  «ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا امروز سه‌شنبه با اشاره به تنش‌های اخیر میان چین و آمریکا اعلام کرد که تداوم تنش‌ها بر سرمایه‌گذاری‌ها در مقابله با تغییرات اقلیمی تاثیر منفی را بر جای خواهد گذاشت.

رئیس کمیسیون اروپا در این خصوص گفت: اگر سرمایه گذاران بخش مقابله با تغییرات اقلیمی احساس کنند که این مشکل به زودی قابل حل نیست، تمایل خود را برای سرمایه‌گذاری در دو بخش اقیانوس و سایر نقاط جهان از دست می‌دهند.

گفتنی است، جنگ تجاری میان چین و آمریکا که از سال گذشته و با افزایش تعرفه‌های وارداتی آغاز شد، با اقدام اخیر ترامپ ابعاد تازه ای به خود گرفته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا یکشنبه هفته جاری در پیامی توئیتری اعلام کرد: آمریکا جمعه هفته جاری تعرفه‌ها بر ۲۰۰ میلیارد از کالاهای چینی را به ۲۵% افزایش می‌دهد. به مدت ۱۰ ماه است که چین ۲۵% تعرفه را بر ۵۰ میلیارد دلار از کالاهای دارای تکنولوژی برتر و ۱۰% تعرف را بر ۲۰۰ میلیارد دلار از سایر اجناس به آمریکا می پردازد. این پرداخت ها تا حدودی مسبب نتایج عالی اقتصادی ما هستند.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها