کد خبر 49626

اردشیر نورانیان یکی از عضوهای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نسبت به حضور ناوهای هواپیمابر آمریکایی در دریاهای ایران واکنش نشان داد و گفت: آمریکا هرکاری برای ایجاد ناامنی در منطقه انجام می دهد.

به نقل از روابط عمومی مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، اردشیر نوریان با اشاره به اهداف پشت پرده اعزام ناو هواپیمابر و هواپیماهای بمب‌افکن آمریکایی به خاورمیانه، گفت: اخیرا آمریکایی‌ها فشارهای بسیار زیادی اعم از تنگ کردن حلقه تحریم‌های اقصادی، لغو معافیت فروش نفت، لغو معافیت‌های هسته‌ای و غیره را به کشورمان وارد کرده‌اند.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم اکنون جنگ اقتصادی سنگینی بین ایران و آمریکا وجود دارد، اظهار کرد: بنابراین برای پشتیبانی از تحریم‌های اقتصادی در راستای تن دادن کشورمان به خواسته‌هایشان و همچنین چشم‌پوشی از مواضع اصولی در مسائل تحولی آسیای غربی اجرای عملیات روانی سنگین را در دستور کار دارند.

وی ادامه داد: به عبارتی می‌توان اذعان کرد اعزام ناو هواپیمابر و هواپیماهای بمب‌افکن آمریکایی به خاورمیانه گامی در راستای تحکیم جنگ روانی و پشتیبانی از فشارهای اقتصادی است.

نوریان تصریح کرد:آمریکایی‌ها برای توجیه این اقدامشان اعلام کردند این رفتارشان در راستای آرایش جنگی نیست اما در واکنش به اقدامات کشورمان است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید تاکید کرد که این موضع‌گیری دولتمردان کاخ سفید سرپوش گذاشتن بر اقدامات یکجانبه علیه کشورمان و خروج از برجام است و اصلا پایه و اساس ندارد.

وی درباره عملکرد اروپایی‌ها در مقابل لغو معافیت تحریم‌های هسته‌ای ایران، گفت: اروپایی‌ها در جریان توافق برجام از ابتدا تاکنون به عنوان یک متغیر تحت تاثیر آمریکا عمل کرده‌اند.

لزوم انجام اقدامات مناسب برای جلوگیری از خسارت بیشتر در برجام

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اروپایی‌ها در جریان تنظیم توافقنامه هسته‌ای و بعد از روی کار آمدن ترامپ و خروج آمریکا از برجام نشان دادند که قدرت مقابله با تصمیمات یک جانبه آمریکا را ندارند.

وی افزود: در موضوعات اخیر اعم از خرید نفت و معافیت‌های هسته‌ای هم نشان دادند که قدرت تاثیرگذاری بر روند تصمیم‌گیری ایالات متحده آمریکا را ندارند بنابراین در این شرایط نباید موجب امیدواری کاذب نسبت به نقش‌آفرینی  اتحادیه اروپا پیدا کنیم.

نوریان یادآور شد: جمهوری اسلامی بر اساس متن توافقنامه و با استفاده از مکانیزم‌های مندرج در برجام باید اقداماتی را انجام دهیم که بیشتر از این در موضوع برجام متضرر نشویم./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها