کد خبر 49606

حزب اپوزیسیون ترکیه درباره انتخابات مجدد گفت: ما هیچ تحریمی برای انتخابات نداریم، این تصمیمی است که گرفته شده و به نظر ما هم در انتخابات دستکاری شده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، به نقل از سایت خبری اسکای نیوز، نامزد این حزب اپوزیسیون ترکیه که پیروز انتخابات شهرداری‌ها استانبول شده، گفت: برگزاری مجدد انتخابات ضربه شدیدی بر پیکره دموکراسی ترکیه وارد می‌کند.

در همین حال به نقل از روسیا الیوم، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفت: تصمیم کمیسیون عالی انتخابات برای برگزاری مجدد انتخابات شهرداری‌ها در استانبول گام مهم و بهترین اقدام جهت تقویت دموکراسی در کشور است. وی افزود: اطمینان داریم که انتخابات اولی دستکاری شده و قانونی بر آن حکمفرما نبوده است، ما نمی‌توانیم نقض‌های آشکار صورت گرفته در انتخابات استانبول را نادیده بگیریم.

کمیسیون عالی انتخابات ترکیه روز گذشته تصمیم به لغو نتایج آرای انتخابات در استانبول گرفت که طی آن بنعالی ییلدریم، نامزد حزب حاکم "عدالت و توسعه" و نخست وزیر سابق از رقیب خود اکرم امام‌اوغلو از حزب مردم جمهوری خواه، بزرگترین گروه اپوزیسیون ترکیه شکست خورد و برگزاری مجدد این انتخابات در ۲۳ ژوئن بنا به درخواست حزب عدالت و توسعه را صادر کرد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها