کد خبر 49575

به دنبال تصمیم ترامپ مبنی بر اعمال تعرفه 25 درصدی بر 200 میلیارد دلار از کالاهای چینی و سقوط سنگین دیروز بازارهای سهام، امروز نیز این کاهش ادامه داشت اگر چه نسبت به دیروز ملایم تر است و احتمال بازگشت بازارها به روند صعودی وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، افت بازارهای سهام جهان به دلیل تصمیم دیروز ترامپ مبنی بر اعمال تعرفه بر 200 میلیارد دلار از کالاهای چینی امروز هم همچنان ادامه دارد.

با اینکه هنوز مشخص نشده است که ترامپ چقدر در تصمیم خود جدی است اما بازارها به این سخنان واکنش نشان دادند و دیروز افت سنگینی را تجربه کردند. اگر چه امروز هم این روند کاهشی ادامه دارد اما به قدرت دیروز نیست و برخی شاخص‌ها توانستند خود را بازیابی کنند.

شاخص S & P 500 در بازار آمریکا همچنان روند نزولی دارد به طوری که تاکنون 13 واحد معادل0/45 درصد کاهش داشته و به 2932 واحد رسیده است.

همچنین همراستا با S & P 500 میانگین صنعتی داوجونز که شاخص شرکت های بزرگ صنعتی در بورس نیویورک را نمایندگی می‌کند کاهش 66 واحدی را تجربه کرده و به 26438 واحد رسیده که افتی معادل 0/25 درصد است.

اما شاخص نزدک ترکیبی روند صعودی ناچیزی را تجربه کرده و از کاهش شدید دیروز کمی فاصله گرفته است.

در بازارهای اروپا شاخص دکس آلمان به مانند سایر شاخص‌ها همچنان کاهشی است و به 12287 واحد رسیده که حکایت از نزول 126 واحدی دارد. شاخص فوتسی لندن مانند دیروز همچنان روند صعودی ناچیزی دارد و امروز توانسته است 29 واحد رشد کند و به 7381 واحد برسد.

در بازارهای آسیا شاخص‌ نیکی ژاپن نیز نزولی است و با کاهش 314 واحدی به 21937 واحد رسیده است که کاهش بیش از 1 درصدی را نشان می‌دهد. این شاخص امروز افت سنگین‌تری نسبت به دیروز را تجربه کرده است.

اما شاخص سهام شانگهای که دیروز 6 درصد افت کرد و سنگین‌ترین سقوط در میان سایر بازارها داشت امروز کمی از شدت سقوط آن کاسته شده به طوری که تنها 15 واحد معادل 0/51 درصد کاهش را تجربه کرده است.

 

ارسال نظر

تازه ها