کد خبر 49556

وزارت دفاع روسیه از حمله راکتی به حمیمیم خبر داد و گفت: 36 راکت به پایگاه حمیمیم از مناطق جبل الزاویه فرستاده شده است.این راکت ها توسط یک پهباد کنترل شده اند و هیچ تلفات مالی و جانی نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: پایگاه حمیمیم هدف دو حمله راکتی قرار گرفت، اولی صبح و دومی عصر انجام شد و محل پرتاب راکت‌ها مناطقی در جبل الزاویه در ادلب تحت کنترل نیروهای تحریر الشام بود.

همچنین ویکتور کوبچشن، رئیس مرکز روسی آشتی میان گروه‌های درگیر در سوریه اعلام کرد: شبه‌نظامیان، پایگاه روسی حمیمیم را دوبار با استفاده از راکت‌انداز هدف قرار دادند.

کوبچشن اظهار کرد: روز دوشنبه دو مرتبه در صبح و عصر چند راکت به سوی پایگاه حمیمیم پرتاب شد. هر بار نیز این بمباران از مناطق جبل الزاویه که در کنترل هیئت تحریر الشام است، انجام شد.

رئیس حمیمیم گفت: ۳۶ راکت شلیک شد، شبه‌نظامیان با استفاده از یک فروند پهپاد این راکت‌ها را هدایت کردند.

وی افزود: حمله شبه‌نظامیان به حمیمیم توسط یگان پدافند هوایی دفع شد و هیچ‌گونه تلفات یا خسارات مالی در این پایگاه هوایی نداشت.

کوبچشن ادامه داد: تمامی مناطقی که از آنجا راکت شلیک شده، توسط یگان هوایی روسیه و توپخانه سوریه شناسایی و پاکسازی شدند.

این دومین باری است که چنین حمله‌ای علیه حمیمیم انجام می‌شود، چهار روز پیش نیز وزارت دفاع روسیه اعلام کرد حمله گروه‌های شبه‌نظامی مستقر در منطقه شهرک قلعه المضیق در حماة را دفع کرد./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها