کد خبر 49460

ولید سید احمد محمود دادستان کل سودان از بازجویی های جدید با رئیس جمهور سابق این کشور خبر داد.این دومین بازجویی این رئیس جمهور سابق است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولید سید احمد محمود، دادستان کل سودان در بیانیه‌ای اعلام کرد که دادستانی مبارزه با فساد و تحقیقات مالی بازجویی‌های جدیدی را از عمر البشیر، رئیس جمهور برکنار شده این کشور در چارچوب قانون مبارزه با پولشویی و حمایت از تروریسم آغاز کرده است.

در همین راستا، یک منبع آگاه اعلام کرد که دادستانی مبارزه با فساد بازجویی‌های جدیدی را از البشیر در خصوص اتهامات وارده علیه وی به موجب قانون استفاده از پول خارجی، قانون مبارزه با پولشویی و حمایت مالی از تروریسم آغاز کرده است.

این منیع همچنین اعلام کرد: دادستانی کل سودان طبق ماده ۸ و ۹ قانون استفاده از اموال خارجی و ماده ۳۵ قانون مبارزه با پولشویی و حمایت مالی از تروریسم اتهاماتی را علیه عمر البشیر وارد کرده است.

دادستان کل سودان بازجویی از عمر البشیر را در ماه گذشته میلادی به اتهام پولشویی، داشتن مقادیر زیادی امول بدون مجوز قانونی و حمایت از تروریسم آغاز کرد. در منزل وی چمدان‌های حاوی مقادیر زیادی پول کشف شد.

این دومین بازجویی از رئیس جمهور برکنار شده سودان از آغاز ماه مه میلادی است.

ارتش سودان در ۱۱ آوریل عمر البشیر را پس از سه دهه حضور در قدرت برکنار کرد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها