کد خبر 48918

آمار ضعیف شاخص خرید مدیران تولید چین باعث شد که طلا از نقطه 1280 دلار در هر اونس به سمت 1286 دلار حرکت کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت جهانی طلا بعد از انتشار داده‌های ناامیدکننده شاخص خرید مدیران تولید چین افزایش یافت و نگرانی‌ها در باب سلامت اقتصاد جهانی را افزایش داد.

امروز قیمت طلا 0/4 درصد افزایش یافت و از 1282 دلار در هر اونس به 1286 دلار در هر اونس رسید که حکایت از افزایش  4 دلاری این فلز گرانبها در بازارهای جهانی دارد.

میزان شاخص خرید مدیران تولید در چین همیشه شاخصی است که از قیمت جهانی طلا حمایت می‌کند. 1280 دلار در هر اونس برای طلا یک نقطه حمایتی بود که انتشار میزان ضعیف این شاخص در چین باعث شد از این نقطه به سمت بالا حرکت کند.

امروز همچنین قرار است که جلسه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو تا ساعاتی دیگر برگزار می شود که خروجی این جلسه نیز می‌تواند بر قیمت طلا تأثیرگذار باشد.

همچنین یکی دو روز دیگر فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را اعلام خواهد کرد و که سرمایه‌گذاران با نگرانی این نرخ را دنبال می‌کنند چرا که در صورت افزایش نرخ بهره دلار تقویت خواهد شد و سرمایه‌گذاران از بازار طلا خارج خواهند شد.

شاخص‌های اقتصادی اکنون در آمریکا خوب عمل می‌کنند و احتمال اینکه نرخ بهره برای کنترل نقدینگی افزایش یابد پایین است. البته تجربه سال گذشته آمریکا نشان می‌دهد که این احتمال از جانب فدرال رزرو آمریکا وجود دارد چرا که سال گذشته در نیمه اول سال که اقتصاد آمریکا وضعیت خوبی داشت نرخ بهره دو بار افزایش یافت و موجب انتقاد دونالد ترامپ از این نهاد عظیم مالی شد.

 

ارسال نظر

تازه ها