کد خبر 47508

دولت انگلیس در دو روز گذشته بیش از 120 فعال محیط زیست را در لندن دستگیر کرد. این فعالان به خیابان ها آمده و شورش کردند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از صداوسیما،در دومین روز تظاهرات هواداران محیط زیست در لندن، شمار بازداشتی های این فعالیت از 120 نفر گذشت.
گروه های حامی محیط زیستی شورش بین المللی (International Rebellion) در لندن نیز همچون 79 شهر دیگر در 33 کشور جهان، به تظاهرات دست زدند و رفت و امد خودروها را در بخش هایی از پایتخت انگلیس، مختل کرده اند که پلیس تاکنون بیش از 120 نفر را در پایتخت انگلیس بازداشت کرده است.
تظاهرات کنندگان هوادار محیط زیست در لندن، از دیروز شماری از پل های مرکزی در این شهر را اشغال و در خیابان ها، تظاهرات خود را علیه اقدامات ضد محیط زیست دولت این کشور، گسترش داده اند.
پلیس لندن اعلام کرده است تظاهرات دو روز اخیر، بر حدود نیم میلیون نفر در این شهر اثر گذاشته و مسیر 55 خط اتوبوس شهری را تغییر داده است. 
به گزارش پلیس انگلیس، تا ظهر امروز 122 نفر از هواداران محیط زیست، بازداشت شده اند که جملگی در بازداشتگاه به سر می برند.
پلیس لندن اعلام کرد بازداشتی ها ، به اتهام بر هم زدن نظم عمومی دستگیر شده اند و پنج نفر از آنان، متهم به آسیب زدن به در دفتر مرکزی شرکت نفتی شل در این شهر هستند .
گروه های حامی محیط زیستی شورش بین المللی گفته اند تا دو هفته دیگر، به تظاهرات خود در لندن ادامه خواهند داد.
دیروز تظاهر کنندگان هوادار محیط زیست در لندن، به در شیشه ای دفتر مرکزی شرکت نفت شل (Shell) نیز حمله کردند و آن را شکستند. 
تظاهر کنندگان از دیروز پل واترلو، میدان ماربل آرچ (Marble Arch) و چهارراه آکسفورد سیرکس (Oxford Circus) را در لندن اشغال و با بستن خیابان آکسفورد، رفت و آمد در این شهر را مختل کرده اند.
تظاهر کنندگان همچنین با حضور در میدان پارلمان انگلیس از دولت انگلیس می خواهند تا سال 2025 میلادی، آلودگی محیط زیست ناشی از گاز کربن را به صفر برساند. 
تظاهر کنندگان هوادار محیط زیست پس از اشغال شماری از خیابان ها، پل ها و میدان ها در لندن، چادرهای کوچک برپا کرده اند و هشدار داده اند تا زمانی که دولت انگلیس به خواسته شان توجه نکند، در خیابان ها باقی خواهند ماند. 
تظاهرکنندگان هوادار محیط زیست، از روز یکشنبه از دیگر شهرها وارد لندن شده و در هاید پارک (Hyde Park)، چادر زده اند تا در جشنواره فعالیت های محیط زیستی در این شهر، از جمله تظاهرات، سخنرانی، نمایش فعالیت های هنری، کارگاه های آموزشی و تامین و توزیع غذا، شرکت کنند.

 

ارسال نظر

تازه ها