کد خبر 47401

دیشب همزمان با آتش سوزی در کلیسای نوتردام پاریس مجسد الاقصی در قدس نیز دچار حریق شد که سریعا این آتش خاموش شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از راشاتودی، دیشب همزمان با آتش سوزی در کلیسای نوتردام پاریس مجسد الاقصی در قدس نیز دچار حریق شد که سریعا این آتش خاموش شد. 

راشتاتودی گزارش داده که یکیاز سازه های مسجد الاقصی در اورشلیم دوشنبه شب همزمان با آتش سوزی کلیسای جامع نوتردام دچار اتش سوزی شده که با تلاش آتش نشانان این اتش خاموش شده است. 

خبرها حاکی از این است که در این آتش سوزی هیچ کشته و زخمی گزارش نشده است و مهار آتش سریعا انجام شده است. 

خبرگزاری وفانیوز نوشت: این آتش سوزی در اتاق نگهبانی در خارج از سقف اتاق مصلی مروانی رخ داده است. 

در تصاویری که از این مسجد در شبکه های اجتماعی منتشر شده است دود بلندی از مصلی مروانی این مسجد در حال بلند شدن بوده است. آتش نشانان تلاش کردند تا از ورود آتش به مناره این مسجد جلوگیری کنند.

شیخ عظام الخطیب مدیر مسجد الاقصی درباره دلیل اتش سوزی در این مسجد گفت احتمالا این اتش سوزی کار بچه هایی که در گوشه های از این مسجد در حال بازی دیده شده اند. 

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نسبت به هرگونه حمله ای به مکان های مقدس هشدار داد و بر لزوم حفاظت از از ارزش های مذهبی و انسانی تأکید کرد. 

هنوز هیچ گزارش رسمی درباره دلیل اتش سوزی منتشر نشده است چرا که تحت پوشش آتش سوزی کلیسای نوتردام قرار گرفت. 

مسجد الاقصی سومین مکان مقدس مسلمانان محسوب می شود که در مرکز نبرد فلسطینیان و نیروهای اشغالگر قرار دارد. 

همزمانی اتش سوزی در این مسجد با کلیاس جامع نوتردام پاریس مایه شگفتی بسیاری شده است. چرا که این دوبنا از بناهای قدیمی و مقدس مسیحیان و مسلمانان محسوب می شوند و هردوی این بناها روز دوشنبه دچار حریق شدند. 

 

 

ارسال نظر

تازه ها