کد خبر 47395

با گفته های وزیر مالیه روسیه

وزیر اقتصاد روسیه آخر هفته گذشته اعلام کرد احتمالا برای رقابت با ایالات متحده و حفظ سهم خود در بازار جهانی به همراه اوپک تولید و عرضه نفت خود را افزایش دهد که این کار باعث کاهش قیمت نفت به 40 دلار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت روز سه‌شنبه دوباره کاهش یافت. این کاهش قیمت زمانی صورت گرفت که وزیر اقتصاد روسیه اعلام کرد اوپک و روسیه احتمال دارد که عرضه نفت خود را برای رقابت با ایالات متحده و کسب سهم خود از بازارهای جهانی افزایش دهند.

برنت حدود 18 سنت کاهش یافت و به 71 دلار رسید و این در حالی است که روز دوشنبه حدود 0/5 درصد کاهش یافت.

نفت WTI آمریکا نیز با کاهش 8 سنتی مواجه شد و به 63 دلار و 32 سنت رسید. نفت آمریکا روز دوشنبه حدود 0/8 درصد افزایش یافت.

وزیر مالیه روسیه «آنتون سولیانف» آخر هفته اعلام کرد احتمالا اوپک و روسیه تولید نفت را افزایش دهند و این کار را برای کسب سهم خود از بازارهای جهانی و همچنین رقابت با ایالات متحده انجام خواهند داد. وی همچنین در ادامه گفت اگر این اتفاق بیفتد احتمالا قیمت نفت به زیر 40 دلار سقوط خواهد کرد.

«ادوارد مویا» تحلیل‌گر ارشد بازار در OANDA نیز از این اظهارنظر وزیر اقتصاد روسیه ابراز نگرانی کرده است  و گفته که این نگرانی وجود دارد که روسیه کاهش تولید خود را که از ابتدای ژانویه به مدت 6 ماه اجرایی کرده بود تمدید نکند.

در حالی که اوپک تولید خود را یک میلیون و 200 هزار بشکه برای تنظیم بازار نفت کاهش داده و از ابتدای ماه ژانویه سال 2019 به مدت 6 ماه اجرایی کرده اما تولید نفت آمریکا همچنان در حال افزایش است و به نظر می رسد که روسیه از این امر نگران است و به نوعی بازارهای جهانی را تهدید کرده است. چرا که آنها بر این عقیده هستند که افزایش تولید نفت آمریکا از یک سو و کاهش تولید اوپک و روسیه از سوی دیگر باعث شده که سهم ایالات متحده ازبازار جهانی نفت بیشتر شود.

 

 

ارسال نظر

تازه ها