کد خبر 47300

تحلیل گران گلدمن ساکس پیش بینی کرده‌اند که دونالد ترامپ به دلیل چشم انداز رشد اقتصادی در آمریکا در انتخابات 2020 بر رقیبان خود پیروز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از بلومبرگ، تحلیل‌گران بانک بزرگ «گلدمن ساکس» پیش بینی کردند که دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا در سال 2020 به دلیل چشم‌انداز اقتصادی بر رقیبان خود پیروز خواهد شد.

این بانک بزرگ پیش بینی کرده که ترامپ با اختلاف 5 الی 6 درصد بر رقیبان خود پیروز خواهد شد و پیش‌بینی اقتصادی این بانک از دوران ترامپ این امر را نشان می دهد.

«الک فیلیپس» و «بلیک تیلور» دو اقتصاددان در گزارشی که روز شنبه منتشرشد نوشتند که وضعیت خوب اقتصادی آمریکا در دوران ترامپ در آستانه دوره دوم انتخابات آمریکا نشان می دهد که ترامپ در انتخابات رقیبان دموکرات خود را شکست خواهد داد.

گلدمن ساکس پیش بینی کرده است که اقتصاد آمریکا امسال 2.5 درصد رشد0خواهد کرد و میزان رشد ایالات متحده در سال 2020 نیز 2.3 درصد خواهد بود که برای نگه داشتن نرخ بیکاری به زیر 3.3 درصد در سال 2020 نسبت به 3.7 درصد امسال کفایت می‌کند.

این دو اقتصاددان در پژوهش خود به این نتیجه رسیده‌اند که به لحاظ تاریخی متغیرهایی از قبیل بیکاری و درآمد در نتیجه انتخابات تأثیر بیشتری دارند تا تمرکز بر بازارهای مالی و یا قیمت نفت. آنها همچنین اعلام کردند که عملکرد اقتصاد در دومین سه‌ماهه سال انتخابات راهنمای قدرتمندی برای نتیجه انتنخابات خواهد بود.

 

ارسال نظر

تازه ها