کد خبر 47125

میگوئل دیاز رئیس جمهوری کوبا درباره سیاست های ترامپ در برابر کشورهای سوسیال دموکرات یکی است و او می خواهد هر کاری را که با ونزوئلا و دولت مادورو انجام داده بر روی هاوانا هم پیاده کند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، میگوئل دیاز- کانل، رئیس جمهوری کوبا در جریان سخنرانی اختتامیه مجمع ملی این کشور، گفت‌ که دولت آمریکا در یک اقدام مالی شکنجه آور و آزار دهنده اختناق آور دست دارد که باعث شده است واردات کالاها و منابع مورد نیاز به داخل کشور دچار مشکل شود.

وی ادامه‌ داد: مسؤولیت ما این است که نگذاریم کوبایی‌ها تسلیم شوند. ما دو اولویت قاطع داریم، یکی آمادگی امور دفاعی و دیگری به تقویت اوضاع اقتصادی.

اقتصاد کوبا در سال‌های اخیر با رکورد زیادی روبرو شده است به دلیل وقوع درگیری در ونزوئلا که متحد استراتژیک کوبا است دچار رکود شده است، چرا که ونزوئلا با کمبود سوخت و مواد غذایی روبرو است و همین امر بر کوبا نیز اثر گذاشته است.

افزایش تحریم‌های آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، اوضاع را برای کوبا برای گرفتن اعتبار از نهادهای بین‌المللی سخت‌تر هم کرده است.

وزیر اقتصاد کوبا اوایل روز شنبه از دولت خواست تا کمربندش را سفت‌تر ببندد و دست به اقدامات جایگزین برای واردات بزند و این‌ در حالی است که دستاوردهای مالی خارجی و تأمین اعتبار برای کالاهای مورد نیاز و سرمایه‌گذاری‌ها در این کشور آمریکای لاتین بسیار مشکل شده است.

دولت ترامپ گفته است که مسؤول ادامه‌ حیات دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری سوسیالیست ونزوئلا است و به همین دلیل تحریم‌های جدید را علیه دولت هاوانا اعمال کرده است.

 

ارسال نظر

تازه ها