کد خبر 46998

دستگاه‌های امنیتی الجزایر از دستگیری اعضای یک گروه تروریستی و مسلح خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  اداره امنیت ملی الجزایر از دستگیری اعضای یک گروه تروریستی مسلح که به دنبال ضربه زدن به جنبش مردمی این کشور بود، خبر داد.

اداره امنیت ملی الجزایر با اعلام این خبر افزود که این گروه تروریستی برای انجام اقدامات تروریستی علیه شهروندان برنامه‌ریزی می کرد.

این اداره همچنین اعلام کرد که برخی سلاح های کشف شده نزد اعضای این گروه تروریستی در ترور دو نیروی امنیتی مورد استفاده قرار گرفته است.

انتشار این خبر در حالی است که امروز تظاهرات گسترده ای در پایتخت الجزایر در مخالفت با فعالیت سیاسی ارکان نظام بوتفلیقه برگزار شده است و پلیس از ماشین‌‌های آب‌پاش برای متفرق کردن معترضان  استفاده کرده است.

سرلشگر احمد قاید صالح رئیس ستاد مشترک ارتش الجزایر سه شنبه ششم فروردین(26 مارس) خواستار اعلام خلاء‌ ریاست جمهوری از طریق فعال شدن ماده 102 قانون اساسی برای آغاز تدابیر عزل عبدالعزیز بوتفلیقه از قدرت به عنوان راهی برای خروج از بحرانی که الجزایر از مدتی پیش گریبانگیر آن شده است.

رئیس‌جمهوری الجزایر استعفای خود را شامگاه سه‌شنبه 13 فروردین (دوم آوریل) اعلام کرد و عبدالقادر بن صالح به عنوان رئیس جمهور موقت از سوی پارلمان تعیین شد اما شهروندان الجزایری بر ضرورت کنار رفتن تمام ارکان نظام سابق تاکید دارند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

تازه ها