کد خبر 46913

به دنبال بازداشت جولیان آسانژ مقاطعه‌کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در پیامی توییتری نوشت: سازمان ملل رسما حکم داد بازداشت او خودسرانه و نقض حقوق بشر است

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، پلیس انگلیس امروز از بازداشت جولیان آسانژ، موسس سایت افشاگر ویکی‌لیکس داخل سفارت اکوادور در لندن خبر داد. او از سال ۲۰۱۲ در این سفارتخانه پناه گرفته بود تا از استرداد خودش به سوئد و مواجهه با اتهامات جنسی جلوگیری کند. لنین مورنو، رئیس‌جمهوری اکوادور لغو وضعیت پناهندگی سیاسی آسانژ به اتهام نقض‌های کنواسیون‌های بین‌المللی را تایید کرد.

ادوارد اسنودن، مقاطعه‌کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در پیامی توییتری نوشت: نکته‌ای مهم برای روزنامه‌نگارانی که خبر بازداشت جولیان آسانژ را پوشش می‌دهند؛ سازمان ملل رسما حکم داد بازداشت او خودسرانه و نقض حقوق بشر است. آنها مکررا با صدور بیانیه‌هایی خواستار آزادی او می‌شوند و به تازگی هم بیانیه‌ای دادند.   

او همچنین تصویری از بیانیه دفتر کمیسیونر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل مورخ ۲۱ دسامبر ۲۰۱۸ منتشر کرد که در آن از انگلیس خواسته شده بود از وظایف بین‌المللی تبعیت کرده و اجازه دهد جولیان آسانژ آزادانه از سفارت اکوادور در لندن خارج شود.

 

ارسال نظر

تازه ها