کد خبر 46396

رئیس حزب محافظه‌کار بریتانیا در مجلس عوام این کشور برای حفظ بریگزیت خواهان مذاکره با جرمی کوربین رئیس حزب کارگر شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، «آندریا لیدسام» رئیس حزب محافظه‌کار بریتانیا در مجلس عوام انگلیس روز یکشنبه در مصاحبه بی بی سی گفت دولت بریتانیا برای نجات بریگزیت چاره‌ای جز مذاکره با رئیس حزب کارگر و جلب حمایت این حزب ندارد.

وی در ادامه صحبت‌های خود گفت: «اکنون جدایی ما از اتحادیه اروپا فراهم شده است و بسیار اهمیت دارد که با حزب کارگر توافق کنیم و این تمام چیزی است که باید انجام دهیم. با این حال تنها چیزی که اکنون اهمیت دارد این است که به صورت واقع‌گرایانه‌ای اتحادیه اروپا را ترک کنیم».

وی عنوان کرد پیشنهاد «ترزا می» برای یک اتحادیه گمرکی با اتحادیه اروپا بعد از بریگزیت از دیدگاه‌های حزب کارگر در مورد اتحادیه گمرکی فاصله زیادی ندارد و قابلیت مذاکره دارد.  

طرح بریگزیت «ترزا می» به بن‌بست خورده است و تمامی اصلاحات مورد نظر در طرح توافق ترزا می با مخالفت پارلمان بریتانیا مواجه شده است و این امر شرایط را برای یک بریگزیت سفت و سخت فراهم کرده است.

کارشناسان اقتصادی می‌گویند که بریگزیت سفت و سخت اقتصاد بریتانیا را با مخاطره جدی مواجه می‌سازد و لذا نیاز است که پیش از ترک اتحادیه اروپا حول یک اتحادیه گمرکی توافق کرد.

بریگزیت در بریتانیا طرفداران و مخالفانی دارد که هر کدام از انها استدلال‌های خود را دارند. مخالفان بریگزیت هر چند وقت یکبار در خیابان‌های لندن تظاهرات می‌کنند و خواهان برگزاری یک رفراندوم دیگر حول بریگزیت هستند اما موافقان سرسخت جدایی از اتحادیه اروپا و همچنین بسیار از رأی‌دهندگان به بریگزیت در رفراندوم قبلی به شدت با این دیدگاه مخالفت هستند.

بریتانیا از اول ماه مارس گذرنامه‌های جدید را بدون درج نام اتحادیه اروپا صادر کرد که این امر تعجب بسیاری از شهروندان را برانگیخته است چرا که این کشوره هنوز رسما از اتحادیه اروپا جدا نشده است و تاریخ جدایی به تعویق افتاده است.

 

 

ارسال نظر

تازه ها