کد خبر 46198

باراک اوباما که در آلمان حضور دارد شب گذشته با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نشریه 'برلینر سایتونگ' از دیدار شب گذشته (جمعه) باراک اوباما با آنگلا مرکل در پایتخت آلمان خبر داد.
به نوشته این نشریه، در این دیدار دو طرف درمورد مسائل دو جانبه و چالش های بوجود آمده در مناسبات دو سوی آتلانتیک به گفت وگو پرداخته اند. 
برلینر سایتونگ، دیدار رئیس جمهوری سابق آمریکا با صدراعظم آلمان را حاوی پیامی غیرمستقیم به «دونالد ترامپ» دانست که از زمان روی کار آمدن در کاخ سفید، چالش های متعددی در مناسبات آمریکا با اتحادیه اروپا به وجود آورده است. 
با این حال «اشتفن زایبرت» سخنگوی دولت آلمان، گمانه زنی رسانه ها در این مورد را رد کرد و گفت: دیدار مرکل با اوباما در چارچوب دیدارهای رسمی وی با دیگر دولتمردان پیشین انجام گرفته و ارتباطی با اختلافات کنونی برلین - واشنگتن ندارد. 
اوباما که به آلمان سفر کرده، روز پنجشنبه 15 فروردین ماه طی سخنرانی در حضور 14 هزار نفر در شهر کلن آلمان نگرانی خود را از سرعت تغییرات آب و هوایی ابراز کرد. 
به گفته وی، این تغییرات چیزی نیست که در 50 سال آینده اتفاق بیافتد بلکه مساله ای است که همین امروز گریبانگیر جهان است. 
اوباما همچنین خروج ترامپ از معاهده پاریس را به باد انتقاد گرفت و گفت در مبارزه با تغییرات جوی گام های کوچکی برداشته شده در حالیکه جهان نیازمند برداشته شدن گام هایی بزرگ است. 

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها