کد خبر 46090

قاضی نیوزیلندی امروز جمعه دستور داد که کارشناسان صحت عقل، سلامت روان عامل حمله به دو مسجد در شهر کرایست چرچ این کشور را مورد ارزیابی قرار دهند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  قاضی نیوزیلندی دستور داد که روی برینتون تارنت عامل حمله به دو مسجد در شهر کرایست چرچ برای ادامه روند دادرسی، آزمون سلامت روانی اجرا شود تا اطمینان حاصل شود که از نظر عقلی می‌تواند محاکمه شود.

این قاضی اعلام کرد: برنتون تارنت متهم استرالیایی تحت ارزیابی روانی که کارشناسان صحت عقل آنرا انجام می‌دهند، قرار خواهد گرفت تا مشخص شود که می‌تواند در برابر دادگاه قرار گیرد یا دیوانه است.

وی امروز جمعه در جلسه دادرسی به اتهامات خود شامل ۵۰ فقره قتل و ۳۹ مورد اقدام برای قتل حاضر شده و قاضی دادگاه رأی به اجرای ارزیابی سلامت روان داده و بازداشت وی را تمدید کرد.

شایان ذکر است که در حمله تروریستی که در روز جمعه ۱۵ مارس گذشته به دو مسجد در شهر کرایست چرچ این کشور، ۴۹ تن کشته و ۳۹ نفر زخمی شدند. این دو حمله برنامه‌ریزی‌شده همزمان با اقامه نماز جمعه، در دو مسجد نور ولینووداتفاق افتاد. حدود ۳۰۰ نفر در حال ادای نماز جمعه در این دو مسجد بودند. تروریست مهاجم به مسجد نور در شهر «کرایست چرچ» از پنج اسلحه شامل دو مسلسل نیمه اتوماتیک و شاتگان، برای انجام حمله خود استفاده کرده که برای استفاده از آن‌ها نیز مجوز داشته است.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها