کد خبر 45949

رئیس مجلس قطر نسبت به تبعات خطرناک تصمیم دولت آمریکا درباره بلندی‌های جولان هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، احمد بن عبدالله بن زید آل محمود، رئیس مجلس قطر در نشست مطبوعاتی هفتگی خود با محکوم کردن تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در خصوص اعلام بلندی‌های جولان به عنوان بخشی از منطقه تحت حاکمیت اسرائیل، نسبت به تبعات خطرناک آن هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی قطر (قنا)، وی تصریح کرد: این اقدام واشنگتن نقض قوانین بین‌المللی بوده و در تضاد با توافقنامه‌های سازمان ملل و قطعنامه‌های شورای امنیت است. این حرکت، این واقعیت را که بلندی‌های جولان به سوریه تعلق دارد، تغییر نمی‌دهد.

رئیس مجلس قطر همچنین با اشاره به مسأله فلسطین نیز گفت: صلح فراگیر و پایدار با تشکیل دولت فلسطینی در داخل مرزهای ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی میسر خواهد بود.

جامعه جهانی از جمله سازمان ملل، اتحادیه عرب، روسیه، کانادا و انگلیس اقدام یک‌جانبه و غیرقانونی دولت آمریکا برای به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را محکوم کرده‌اند.

رژیم صهیونیستی بلندی‌های جولان را در جریان «جنگ شش روزه» سال ۱۹۶۷ اشغال و در سال ۱۹۸۱ انضمام آن به خاک خود را اعلام کرد اما این اقدام از سوی جامعه جهانی به رسمیت شناخته نشده است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

تازه ها