کد خبر 45820

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در حساب توئیتری خود به دلیل نادیده گرفتن خطرات ناشی از عبور مهاجرین در مرز مکزیک، تهدید به بستن مرزهای جنوبی آمریکا کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در حساب توئیتری خود، ضمن انتقاد شدید از دموکرات‌ها به دلیل نادیده گرفتن خطرات ناشی از عبور مهاجرین در مرز مکزیک، تهدید به بستن مرزهای جنوبی آمریکا کرد.

ترامپ در این پیام هشدار داده است که اگر مکزیک جلوی ورود مهاجران غیرقانونی به آمریکا را نگیرد، هفته آینده دستور بسته شدن کل مرز مشترک با مکزیک را خواهد داد.

ترامپ پیش از این نیز از دیگر همسایگان جنوبی آمریکا از جمله هندوراس، گواتمالا و السالوادور به دلیل عدم جلوگیری از ورود ورود پناهجویان به آمریکا انتقاد کرده و گفته بود بودجه‌های کمکی به این کشورها را قطع خواهد کرد.

از سوی دیگر ترامپ احداث دیوار مرزی مکزیک را که یکی از شعارهای انتخاباتی‌اش بود از سال گذشته در دستور کار قرار داده و خواستار تصویب بودجه مورد نظر در کنگره شده است، اما نمایندگان کنگره بویژه از حزب دموکرات با تصمیم ترامپ برای ساخت دیوار مرزی به شدت مخالفند.

اختلاف نظر ترامپ و کنگره بر سر احداث دیوار مرزی در سال گذشته به تعطیلی چند هفتگی دولت آمریکا و سرگردانی هزاران کارمند بخش دولتی این کشور منجر شد.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

تازه ها