کد خبر 45805

دونالد ترامپ در پیامی توئیتری مکزیک را تهدید کرد در صورتی که اقدامی برای جلوگیری از ورود مهاجران انجام ندهد هفته آینده مرز کشورش با مکزیک را مسدود خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد در صورتی که مکزیک از ورود مهاجران غیرقانونی به این کشور به صورت کامل جلوگیری نکند، تا هفته آینده مرز این کشور را می بندد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری تهدید کرد که تا هفته آینده همه یا بخش بزرگی از مرزهای کشورش با مکزیک را می بندد.

ترامپ با متهم کردن دمکرات های کنگره به تضعیف قوانین مهاجرت در آمریکا، گفت: مکزیک قوی ترین قوانین را در زمینه مهاجرت دارد و مدعی شد این کشور سالانه بیش از 100 میلیارد دلار از طریق آمریکا درآمد کسب می کند.

وی با تاکید بر اینکه کنگره کشورش باید اقدام سریع برای تقویت قوانین مهاجرت کند، از مکزیک خواست از ورود مهاجران غیرقانونی به آمریکا از طریق خاک این کشور جلوگیری کند.

رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد: اگر مکزیک از ورود همه مهاجران غیرقانونی به آمریکا جلوگیری نکند، من هفته آینده همه یا بخشی از مرز مکزیک را می بندم.

موضوع ورود مهاجران غیرقانونی از مرزهای جنوبی آمریکا به این کشور از زمان به قدرت رسیدن ترامپ موضوعی جنجالی بوده که بارها به برخوردهای سیاسی میان ترامپ و دمکرات ها منجر شده است.

ترامپ در دوران رقابت های انتخاباتی در سال 2016 وعده داد که در مرز آمریکا با مکزیک دیواری ایجاد می کند تا از ورود مهاجران غیرقانونی جلوگیری کند.

رئیس جمهوری آمریکا معتقد است که بیشترین آمار جنایات از جمله قتل و قاچاق موارد مخدر در کشورش مربوط به مهاجران غیرقانونی است اما نهادهای امنیتی مثل پلیس فدرال این ادعا را تایید نمی کنند.

جدال برای ساخت دیوار در مرز آمریکا با مکزیک اوایل سال جاری میلادی باعث تعطیلی 35 روزه بخش هایی از دولت فدرال آمریکا شد که طولانی ترین مورد در تاریخ این کشور بود.

دمکرات های کنگره آمریکا با ساخت چنین دیواری مخالف هستند و حاضر به تامین بودجه برای آن نیستند.

ترامپ در ابتدای به قدرت رسیدن گفته بود که مکزیک هزینه ساخت این دیوار را تامین می کند اما بعدها با انکار مقام های مکزیکی و درخواست بودجه از کنگره مشخص شد که دروغ گفته است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

تازه ها