کد خبر 44801

رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه در توییتی جان مک کین سناتور جمهوریخواه را متهم کرد که پیش از مرگش، برای تضعیف کاخ سفید با دمکرات ها همکاری داشته است

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، ترامپ در صفحه توییتر خود نوشت: همانطور که در اسناد دادگاهی ثابت شد، در واقع این جان مک کین بود که پرونده ساختگی را به اف.بی.آی. و رسانه ها فرستاد به این امید که قبل از انتخابات منتشر شود. 
ترامپ در ادامه این توییت آورد: همکاری مک کین و دمکرات ها طبق معمول شکست خورد. حتی اخبار جعلی نیز این مزخرفات را رد کرد. 
پرونده ای که ترامپ به آن اشاره داشت، در جریان کارزار انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا تشکیل شد. گفته می شود مک کین پرونده ای را که «کریستوفر استیل» جاسوس سابق انگلیس درمورد ترامپ تهیه کرده بود، در اختیار اف.بی.آی و رسانه ها قرار داده است. 
گزارش ها حاکی است که این پرونده حاوی جزئیاتی در خصوص کمک روس ها به پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا است. 
توییت روز یکشنبه ترامپ، دومین انتقاد وی از مک کین در دو روز متوالی است. مک کین سال گذشته میلادی بر اثر ابتلا به بیماری سرطان درگذشت. 
ترامپ و مک کین از روابط پرتنشی برخوردار بودند، به طوری که این سناتور پیشین به یکی از سرسخت ترین منتقدان جمهوریخواه ترامپ تبدیل شده بود. 
رئیس جمهوری آمریکا قبلا نیز از مک کین انتقاد کرده و گفته بود که وی قهرمان جنگی نیست، زیرا به هنگام خدمت در ویتنام، اسیر شده بود. 
از سویی «مگان مک کین» دختر مک کین به شدت از ترامپ انتقاد کرد و در توییتی نوشت: هیچ کس، تو را آنطور که پدرم را دوست داشتند، دوست نخواهد داشت. کاش فرصت داشتم که شنبه های بیشتری را با او بگذرانم. شاید بهتر باشد شنبه هایت را با خانواده ات بگذرانی، تا اینکه در توئیتر باشی. 
مخالفت مک کین با لغو قانون خدمات درمانی مقرون به صرفه آمریکا، از دیگر دلایل اختلاف وی با ترامپ بود. مک کین در کتابش تحت عنوان «موج بی امان: دوران خوب، آرمان های راستین، مبارزات بزرگ، و دیگر قدردانی‌ها» نوشت که مخالفت با لغو قانون خدمات بهداشت و درمان را «وظیفه» خود می دانسته است. 
وی همچنین یادآور شد که هرگونه خطری که از جانب روس ها برای ریاست جمهوری آمریکا ایجاد می شود، «باید بررسی شود.» 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

تازه ها