کد خبر 44790

در روز گذشته با منتشر شدن کلیپی از یک مقام استرالیایی درباره حادثه تروریستی نیوزلند گفت این حادثه تقصیر خود مسلمانان است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از ایسنا، به نقل از استریت تایمز، مجلس سنای استرالیا در واکنش به یاوه گوئی های سناتور اسلام ستیز این کشور اعلام کرد که قطعنامه‌ای را علیه «فریزر آنینگ» از ایالت «گوینزلند» و در محکومیت اظهاراتی وی صادر خواهد کرد.

این اقدام مجلس سنای استرالیا قرار است پس از بازگشت به کارِ نمایندگان در ماه آوریل به انجام برسد.

به گزارش تلگراف، «اسکات موریسون» نخست‌وزیر استرالیا نیز امروز یکشنبه در اظهاراتی اعلام کرد که سناتور «فریزرآنینگ» به دلیل سیلی که دیروز به گوش یک جوان معترض به سخنان نژادپرستانه وی زد نیز باید مورد محکومیت قرار بگیرد.

این در حالیست که در جریان برگزاری یک نشست خبری در استرالیا، سناتور افراطی و اسلام ستیز این کشور هدف حمله یک جوان قرار گرفت.

گفته شده جوان خشمگین پس از آن تخم مرغ را به سمت سناتور «فریزر آنینگ» پرتاب کرد که این سناتور اسلام ستیز در سخنانش مدعی شد که حمله تروریستی در نیوزلند به امور مهاجرتی مرتبط است.

این غائله سرانجام با وساطت یک نیروی امنیتی خاتمه یافت.

اعلام شده است که پیش از این نیز فریزر آنینگ بارها سخنان نژادپرستانه بیان کرده و خواستار اجرای محدویت علیه مسلمانان در استرالیا شده بود.

 

ارسال نظر

تازه ها