کد خبر 44731

طبق آخرین اخبار منتشر شده توسط کاخ کرملین، دیدیار وزیر امور خارجه روسیه با مقامات روسیه لغو شد .

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، با اینکه رسانه‌های روسیه اعلام کردند که دلایل تأخیر در سفر سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه به ترکیه "فنی" و مرتبط با تغییر در دستور کار مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه است اما تحلیلگران در روزنامه‌های روسی معتقدند که دلیل تأخیر در این سفر اختلاف نظر دو طرف درباره اوضاع ادلب سوریه است.

قرار بود لاوروف ۱۲ مارس برای شرکت در یک همایش بین‌المللی در آنکارا و انجام مذاکراتی با همتای ترکیه‌ای خود درباره اوضاع سوریه به ویژه اوضاع ادلب به ترکیه برود اما این سفر به ۱۸ مارس موکول شد. اکنون نیز این سفر به تأخیر افتاده است.

رسانه‌های روسی اعلام کرده بودند که ترکیه از حملات گسترده روسیه و سوریه به مناطق حومه ادلب ناراضی است.

این در حالی است که وزارت دفاع روسیه اخیراً اعلام کرد که حملات با هماهنگی ترکیه صورت گرفته است.

مسکو اخیراً هشدار داد که آنکارا در اجرای "توافق سوچی" درباره ایجاد منطقه عاری از سلاح در ادلب شکست خورده است.

روز جمعه نیز ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو از نزدیک اوضاع ادلب را زیر نظر دارد.

همچنین فرمانده منطقه نظامی مرکزی روسیه اعلام کرد که نیروهای این کشور "بی‌رحم‌ترین گروه در تاریخ بشریت" در سوریه را از بین بردند.

وی در همایشی که به بررسی اوضاع در سوریه بعد از گذشت هشت سال از بحران اختصاص داشت، گفت: نیروهای روسیه در انجام مأموریت خود خارج از مرزهایمان موفق شدند. ما بی‌رحم‌ترین گروه در تاریخ بشریت را از بین بردیم. روش‌هایی که داعش در شکنجه از آن استفاده می‌کرد وحشیانه‌تر از روش‌های قرون وسطی بود.

 

ارسال نظر

تازه ها