کد خبر 44711

نوار غزه برای سومین روز متوالی شاهد اعتراضات ساکنان نسبت به مالیات‌ها، گرانی و نبود فرصت‌های شغلی است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از ایسنا،به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، فلسطینیان در چندین منطقه در غزه دست به تظاهرات زدند.

این تظاهرات در اعتراض به مجازات‌های تشکیلات خودگردان علیه غزه، محاصره این منطقه از سوی این تشکیلات و رژیم صهیونیستی و قطع حقوق خانواده‌های شهدا و اسرای فلسطینی برگزار شد.

تظاهرات کنندگان با سردادن شعارهایی علیه محمود عباس خواستار کناره گیری وی از ریاست تشکیلات خودگردان شدند.

این در حالی است که شبکه المیادین گزارش داد، نوار غزه برای سومین روز متوالی شاهد اعتراضات ساکنان نسبت به مالیات‌ها، گرانی و نبود فرصت‌های شغلی بوده است.

برخی منابع فلسطینی مدعی سرکوب این تظاهرات‌ها از سوی حماس هستند.

در این راستا "ائتلاف ملی دموکرات" (شامل جبهه مبارزه مردمی فلسطین، جبهه آزادیبخش ملی،‌ جبهه آزادیبخش عربی و جبهه عربی فلسطین) نشستی را برای بررسی تحولات برگزار کرده و در پایان نشست از حماس خواست به حق تظاهرات مسالمت آمیز احترام بگذارد.

این ائتلاف از حماس خواست سیاست "سرکوب" تظاهرکنندگان را کنار بگذارد و از مردم فلسطین به خاطر تجاوزات دستگاه‌های امنیتی عذرخواهی کند.

این ائتلاف در بیانیه خود تأکید کرد: سیاست سرکوب نقض آشکار آزادی بیان است. ادامه این سیاست حماس را بر سر یک دوراهی قرار می‌دهد یا با مردم باشد و از آن‌ها حمایت کند یا سیاست نظام‌های "مستبد" را در پیش بگیرد که باعث می‌شود غزه وارد بحرانی بزرگ شود.

در این بیانیه آمده است: جنبش مردمی در نوار غزه بیان واقعی و ملموسی از واقعیت بحرانی در این منطقه است. ما از تمامی نهادهای حقوقی و مدنی می‌خواهیم این سیاست را محکوم کنند.

در همین راستا، حماس بیانیه این ائتلاف را محکوم کرد.

سامی ابوزهری، از رهبران جنبش حماس گفت: سیاست تیم اسلو در بحرانی کردن غزه و سپس سوءاستفاده از مشکلات آن در تحقق اهداف خود شکست خورده است.

وی ادامه داد: رخدادهای غزه زشتی اقدامات این گروه را که از عذاب‌ دادن‌ها لذت می‌برند و بعد اشک تمساح برای غزه می‌ریزند، آشکار کرد.

 

ارسال نظر

تازه ها