کد خبر 44702

نخست وزیر انگلیس با توجه به اصرار برای رسیدگی و اجرای برگزیت به نمایندگان پارلمان این کشور هشدار داد که با ایجاد وقفه کشور دچار مشکل اقتصادی می شود و هرچه زودتر باید این موضوع مشخص شود.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از مهر، به نقل از نیویورک تایمز، ترزا می نخست‌وزیر انگلیس به اعضای پارلمان این کشور هشدار داد در صورت عدم موافقت با توافقی که بین وی و اتحادیه اروپا حاصل شده است؛ تحقق برگزیت با وقفه‌ای طولانی مواجه شده و این کشور وادار به مشارکت در انتخابات پارلمانی اروپا خواهد شد.

ترزا می نمایندگان پارلمان انگلیس را در برابر ۲ گزینه قرار داد که شامل موافقت با توافق پیشنهادی وی تا تاریخ ۲۱ مارس (اول فروردین) یا تاخیر در تحقق برگزیت تا تاریخ ۳۰ ژوئن (۹ تیر) و حتی فراتر از آن است.

وی ایده مشارکت در انتخابات پارلمانی اروپا ۳ سال بعد از برگزاری همه‌پرسی برگزیت را قابل تأمل و نشانه‌ای از ناکامی پارلمان انگلیس در حصول انسجام سیاسی دانست.

گفتنی است سه‌شنبه گذشته، مجلس عوام انگلیس برای بار دوم طی ۴ ماه گذشته، با توافق پیشنهادی ترزا می مخالفت کرد حال آنکه فردای آن روز نیز، به هرگونه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون حصول توافق، رای منفی داد- اقدامی که بلاتکلیفی پارلمان انگلیس در باب موضوع برگزیت را بیش‌ از پیش عیان می‌کند.

 

ارسال نظر

تازه ها