کد خبر 44693

سخنگوی الحشد الشعبی عراق از دولت این کشور خواست به‌جای سکوت در برابر اظهارات مداخله‌جویانه یکی از مقام‌های وزارت خارجه آمریکا، به آن‌ها واکنش نشان دهد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  یکی از فرماندهان سازمان الحشد الشعبی عراق خواستار احضار سفیر ایالات متحده آمریکا در عراق شد.

«علی الحسینی»، سخنگوی رسمی الحشد الشعبی (محور شمال) در گفت‌وگو با خبرگزاری «المعلومه» عراق، از «عادل عبدالمهدی»، نخست‌وزیر این کشور خواست با احضار سفر آمریکا مراتب اعتراض شدید بغداد به موضع‌گیری اخیر واشنگتن در مورد این سازمان عراقی را اعلام کند.

او شنبه (۲۵ اسفند)  گفت: «ضربه زدن به هیبت الحشد الشعبی، به عنوان بخشی از نیروهای امنیتی عراق نقض حاکمیت این کشور است».

سخنگوی الحشد الشعبی عراق با ابراز تعجب از سکوت بغداد در این ارتباط اظهار داشت که دولت عبدالمهدی ملزم است به اظهارات «رابرت پالادینو»، سخنگوی رسمی وزارت خارجه آمریکا پاسخ دهد و اقدامات بازدارنده‌ای در برابر مداخله‌های این کشور و رئیس جمهوری آن در امور مربوط به الحشد الشعبی و عراق اتخاذ کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اخیرا نیروهای سازمان الحشد الشعبی عراق را که در شکست داعش و آزادسازی مناطق این کشور از اشغال این گروه تروریستی نقش به‌سزایی ایفا کردند، «نیروهای فرقه‌ای» خوانده است.

کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق امروز در واکنش به این اظهارات پالادینو، گفت که این گونه اظهارات هدف قرار دادن حاکمیت عراق است.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها