کد خبر 44537

پایگاه اینترنتی شبکه یورونیوز جزئیاتی را از ویدئوی پخش زنده حمله مرگبار به مسلمانان در دو مسجد در نیوزیلند منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  ویدئوی حمله وحشیانه تروریستی امروز به مسلمانان نمازگزار نیوزیلند، که حاوی تصاویر دلخراش از شلیک به حاضران در مسجد است، ۱۶ دقیقه به طول می‌انجامد و در صفحه متعلق به برنتون تارانت، یکی از مظنونان این حمله، در فیس‌بوک منتشر شده بود.

این ویدئو که به نظر می‌رسد از دوربینی قابل نصب روی سر مهاجم گرفته شده باشد، مردی را داخل خودرو با جلیقه جنگی نشان می‌دهد که به سمت مسجد نور در مرکز کرایست‌چرچ در حرکت است.

جزئیاتی از ویدئوی هولناک به رگبار بستن مسلمانان نمازگزار در نیوزیلند

تصویری از تروریست عامل حمله به مسلمانان 

او پس از رسیدن به محل و پارک خودرو، یکی از چندین اسلحه داخل خودرو را برداشته و وارد مسجد می‌شود. مهاجم پس از ورود چندین دقیقه به تیراندازی می‌پردازد و به دفعات خشاب اسلحه خود را عوض می‌کند.


بیشتر بخوانید: حمله مسلحانه مرگبار به دو مسجد در نیوزیلند/ دست‌کم ۴۹ نفر کشته شدند + فیلم (۱۸+)


در ویدئو دیده می‌شود که فرد ضارب در مقطعی از مسجد خارج شده و اسلحه دیگری را از درون خودروی خود برمی‌دارد. وی در همان حال که به عابران شلیک می‌کند به داخل مسجد بازگشته و افراد افتاده بر زمین را هدف مجدد گلوله قرار می‌دهد.

جزئیاتی از ویدئوی هولناک به رگبار بستن مسلمانان نمازگزار در نیوزیلند

پس از اتمام تیراندازی مهاجم به درون خودرو بازگشته و زن عابری را که در حال درخواست کمک است به رگبار می‌بندد. فرد ضارب در حالی که از شیشه خودرو در حال ادامه تیراندازی است، از صحنه می‌گریزد.

پلیس نیوزیلند از کاربران خواسته است از به اشتراک گذاشتن ویدئو خودداری کنند. این در حالی است که این ویدئو به صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است.

در همین حال، سخنگوی شبکه اجتماعی فیس‌بوک روز جمعه ۱۵ مارس اعلام کرد این شبکه اجتماعی به فاصله کوتاهی پس از انتشار ویدئوی پخش زنده از حمله مسلحانه به مسجد در نیوزیلند، آن را حذف کرده است.

شایان ذکر است، در حمله تروریستی به دو مسجد نور و لینوود در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند دست‌کم ۴۹ تن جان باختند. در این دو حمله ده‌ها تن دیگر نیز زخمی شده‌اند. در میان زخمی‌ها تعدادی کودک و نوجوان هم به چشم می‌خورد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها