کد خبر 44465

انتشار چندین فایل صوتی درباره اهانت یکی از مجریان شبکه آمریکایی فاکس نیوز به مردم عراق جنجال زیادی به دنبال داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، انتشار چندین فایل صوتی درباره اهانت یکی از مجریان شبکه آمریکایی فاکس نیوز به مردم عراق و همچنین سخنان یکی دیگر از مجریان این شبکه درباره حجاب یک نماینده مسلمان کنگره آمریکا جنجال‌آفرین شده است.

«تاکر کارلسون»، از مجریان و گوینده‌های شبکه فاکس نیوز، در اظهارات خود از عبارت‌های نژاد پرستانه و توهین آمیزی علیه گروه‌های مختلف عراقی استفاده کرده است.

موسسه معروف به «Media Matters» که یک سازمان غیر انتفاعی است، این فایل‌های صوتی را منتشر کرده است. کارلسون در اظهارات خودعراق را مکانی مملو از گروهی از میمون‌های اولیه توصیف می‌کند و می‌افزاید به همین علت نیازی به اشغال و حمله به این کشور نبوده است.

او همچنین گفته است نیازی به همدردی و همبستگی با عراقی‌ها نیست، زیرا آن‌ها از دستمال توالت و چنگال غذاخوری استفاده نمی‌کنند. البته ممکن است جنگ تا حدی تحول در این کشور ایجاد کند و عراقی‌ها تصمیم بگیرند مثل انسان رفتار کنند.

شبکه فاکس نیوزهمچنین به خاطر اظهارات جنجال‌برانگیز یکی دیگر از مجریان خود در چند روز پیش با انتقاد‌هایی روبرو بوده است. این مجری از «ایلهان عمر»، نماینده مسلمان کنگره آمریکا، به دلیل داشتن روسری و رعایت حجاب انتقاد کرده بود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها